Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Futbalisti nechcú prázdne Pasienky, hrá sa v Žiline

(Autor: TASR)
Pavol Spál|19. mar 2013 o 08:59

Futbalisti vymenili pochmúrne bratislavské Pasienky a zvolili si žilinskú arénu. „Verím, že táto zmena privedie mužstvo iba k dobrému,“ tvrdil pred kvalifikačným súbojom o postup na MS proti Litve útočník Martin Jakubko.

ŽILINA. O svetový šampionát v Brazílii sa futbalisti rozhodli bojovať v iných podmienkach. Národný tím prvýkrát pod vedením dua Stanislav Griga – Michal Hipp vymenil štadión i miesto prípravy. Bratislavské Pasienky strieda žilinská aréna – najmodernejší štadión u nás.

„Je to hráčska iniciatíva. My ich počúvame a tiež to tak cítime. V Bratislave bol malý záujem divákov,“ vysvetľoval na reprezentačnom zraze pred kvalifikačným zápasom o postup na svetový šampionát proti Litve (v piatok - 22. marca o 20.10) tréner Slovákov Stanislav Griga.

„Táto zmena privedie mužstvo len k dobrému. Dúfam, že príde čo najviac ľudí. Je iste lepšie hrať v Žiline ako na poloprázdnych Pasienkoch. Pre divákov i futbalistu je táto voľba lepšia,“ dodal útočník Martin Jakubko.

Žilina je najlepšia

„Všetci chalani súhlasili, že budeme hrať v Žiline. Je tu najlepší štadión na Slovensku a verím, že nám diváci utvoria dobrú atmosféru. Jediné, čo hovorilo proti Žiline, bolo, že sa nám tu výsledkovo nedarí, ale dúfame, že sa to zlomí práve teraz,“ tvrdil stopér Martin Škrtel.

Kapitán Slovákov prežíva v Liverpoole ťažké obdobie. V poslednom čase toho veľa nenahral. „Nie je to ľahká situácia, je to nezvyk. Je to futbalový život a nezostáva mi nič iné - iba zaťať zuby.“

Tréneri priznali, že sa im nominácia skladala ťažko, mnohí stabilní hráči v kluboch nenastupujú. V nominácii trebárs chýbajú Vladimír Weiss (pre zranenie) či Miroslav Stoch – vo Fenerbahce prestal hrávať.

„Posledný víkend nás však povzbudil,“ dodal Griga, ktorého po dlhom čase potešili útočníci. Jakubko (Perm) dal v ruskej lige dva góly proti Vladikavkazu. Gól dal i útočník Plzne Bakoš či jeho klubový spoluhráč stopér Čišovský.

Tréneri reagovali i na otázky okolo bývalej brankárskej jednotky Jána Muchu, ktorý sa na jeseň vzdal reprezentácie – lebo vo svojom klube nehrával.

Je to na Muchovi

Mucha však po zranení Američana Howarda nedávno dostal šancu a odchytal tri zápasy za sebou. V poslednom súboji proti Manchester City podal skvelý výkon.

„S Muchom sme v kontakte. Sme radi, že sa mu darí, ale zatiaľ sme jeho návrat nerozoberali,“ vravel Hipp.

„Mucha je náš najlepší brankár. To je stále náš názor. Nechajme to na chvíľku tak, bude ďalší reprezentačný duel v júni, uvidíme. Navyše, Jano aj v súkromí čelí nejakej rodinnej udalosti,“ hovoril Griga.

„Tlak od nás naňho nebude. Chlap sa musí rozhodnúť sám, prosiť ho nebudeme. Bol by som však šťastný, ak by nám na jeseň v dôležitých zápasoch pomohol.“

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články