Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Futbalisti MFK Košice nechú prísť z Trnavy naprázdno

Ako bolo naposledy? Košičania na jeseň doma s Trnavou prehrali (1:3) (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. apr 2014 o 22:00

Skúška odolnosti košického tímu sa začína dnes popoludní v Trnave, a tam je pre MFK v posledných rokoch veľmi úrodná pôda.

Pre futbalistov MFK Košice nie je apríl žiadny „tuctový“ mesiac. Skôr „poltuctový“, lebo väčšina ich súperov je z prvej šestky corgoňligovej tabuľky, dvakrát, momentálne šiesty, Ružomberok v pohári, dnes piata Trnava, o týždeň líder, bratislavský Slovan, a potom štvrtá Senica a druhý Trenčín. Aj keď s ním budú hrať Košičania až v máji...

KOŠICE. V Čermeli vedia, že apríl je kľúčový mesiac celej sezóny, ktorý im môže pootvoriť dvierka do pohárovej Európy i pristaviť schodíky k medailovým stupňom Corgoň ligy.

S tým prvým sa po jeseni dalo trošku kalkulovať, a po prvom polčase semifinále Slovenského pohára je vývoj na oboch frontoch (aj v dueli Senica - Slovan) mimoriadne priaznivý, to druhé, keď žlto-modrí zimovali na deviatej priečke ligovej tabuľky, si však nedokázali predstaviť ani najtotálnejší z totálnych optimistov.

Košičania sa stihli na tie stupne vydriapať skôr, ako udrela polnoc v jarnej časti sezóny. Zverenci trénera Radoslava Látala sú „virtuálne“ bronzoví, aj keď o tento odliatok ligových medailí je enormný záujem (Senica, Trnava, Ružomberok, ba aj Myjava), môže to pre Košičanov vypáliť na konci ligy parádne.

Ale najskôr musia zvládnuť apríl i kúštik z mája, a super je, že prvý Slovan i druhý Trenčín majú doma. V apríli, sorry Darko (Tofiloski), je tvoja „nulová“ zábavka druhoradá, ale séria bez prehry by sa pri troške šťastia, aj s tvojím prispením, dala ešte natiahnuť.

Skúška odolnosti košického tímu sa začína dnes popoludní v Trnave, a tam je pre MFK v posledných rokoch veľmi úrodná pôda (0:0 na jeseň v tomto ročníku, 0:0 a 3:2 v minulom), takže vrecia by ani tentoraz nemali byť pri návrate domov prázdne...

Aj preto, aby mal blížiaci sa duel so Slovanom (19. apríla o 15. h), na ktorý sa už míňajú lístky, ešte väčší náboj.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.