Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Futbalisti ličartovského Steel Transu vo víťaznom rytme

Sportnet|Publikované 29. okt 2004 o 00:00

Senec - V dohrávanom stretnutí jedenásteho kola druhej futbalovej ligy (16.októbra bol trávnik Národného tréningového centra v Senci nespôsobilý

pozn. red.) vyhralo mužstvo FC Steel Trans Ličartovce na ihrisku seneckej Koby gólmi Piatku a Lesniaka 2:0. Ním sa východniari vyhupli v tabuľke na tretiu priečku za Michalovce a vedúcu Nitru.

"Vyhrali sme síce celkom presvedčivo, ale bol to veľmi náročný zápas," konštatoval druhý deň po tretej výhre v sérii tréner Ličartoviec Jozef Daňko. "Senec patrí k lepším mužstvám súťaže a potvrdzoval to od samého začiatku. Navyše, kam prídu Ličartovce, každý sa a ne chce vytiahnuť. V podobnom duchu rozbehli zápas aj futbalisti Koby. Naše mužstvo príkladne bojovalo, ale musím povedať, že hlavne v druhom polčase malo aj patričnú dávku športového šťastia. V zložitých chvíľach nás ale podržal brankár Vojtaško. Tri dôležité body sme nakoniec poistili Lesniakovým gólom šesť minút pred koncom." Senec ako vravíte má kvalitný hráčsky káder. Jeho výsledky v tejto sezóne však s tým príliš nekorešpondujú. Pred zápasom ličartovský tábor rátal, že Koba bude doma poriadne hrýzť… "V tabuľke pravdy boli pred týmto zápasom na tom lepšie domáci. Vchádzajúc z toho, za favoritov duelu sme považovali ich. Prvý polčas sme odohrali takticky dobre. Po peknej kombinačnej akcii šli Piatkovým gólom do vedenia. V druhom polčase to už nebolo ono. Mali sme niekoľkominútový herný útlm, počas ktorého nás Senec pritlačil. Ako som už povedal, podržal nás bankár Vojtaško (na snímke). Tesne pred koncom sme potom pečatili našu výhru. Myslím, že hlavne za výkon v prvom polčase sme si ho zaslúžili." Hrali Ličartovce v zložení ako v dvoch predošlých zápasoch? "Jedna zmena v porovnaní s nimi bola vynútená. Andraščík mal po štyroch žltých kartách stop. Tesne pred zápasom mal Kišš zvýšenú teplotu a tak sa do zostavy vrátil Krakovský. V strede stredovej línie dostal príležitosť Martaus."

Po stretnutí v Senci ostala výprava futbalistov FC Steel Trans Ličartovce ubytovaná pri Slnečných jazerách. V sobotu čaká Ličartovčanov zápas v neďalekej Šali. Dovtedy budú trénovať v Báhoni a regenerovať v seneckom NTC.

Súvisiace články