Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Futbalisti Leicester City strávili noc za mrežami

Sportnet|6. mar 2004 o 00:00

CARTAGENA - Šesť futbalistov anglického prvoligového klubu Leicester City strávilo noc zo štvrtka na piatok vo väzbe po tom, čo ich tri ženy obvinili zo sexuálneho útoku. Anglickí útočníci Paul Dickov a James Scowcroft, obranca Frank Sinclair a francúzsk

y stredopoliar Lilian Nalis čelia obvineniu z násilného vniknutia do hotelovej izby a sexuálneho útoku. Kapitána Leicestru Matta Elliotta vypočúvali v súvislosti s jeho účasťou na vlámaní a neposkytnutím pomoci osobe v núdzi a stredopoliar Keith Gillespie sa takisto mal podieľať na vniknutí do izby údajných obetí.

Polícia v španielskom meste Cartagena pôvodne zadržala a vypočula až deväť hráčov Leicestru, brankára Dannyho Coyna, Gréka Nikosa Dabizasa a Nemca Steffena Freunda však po vypočutí prepustila.

Trojica žien kontaktovala políciu krátko pred plánovaným odletom anglického tímu do Nemecka a útočníkov identifikovala podľa predložených fotografií. Podľa obvinení mali podnapití futbalisti násilím vniknúť do hotelových izieb obetí a obťažovať ich. K incidentu malo prísť počas tréningového kempu anglického tímu v prímorskom stredisku La Manga. Podľa lekárskej správy utrpeli ženy, z ktorých dve pochádzajú z Malawi a jedna z Kene, početné zranenia na rôznych častiach tela. Podľa španielskych zákonov sa ako sexuálny útok posudzuje znásilnenie a pokus o znásilnenie. V prípade usvedčenia hrozí násilníkom až 12 rokov väzenia. (sita, afp)

Súvisiace články