Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Futbalisti Kečova chcú nadviazať na úspešnú jeseň

Sportnet|Publikované 6. feb 2009 o 00:00

Počas celej jesene patrili futbalisti FC Kečovo k popredným mužstvám tabuľky II. triedy okresných futbalových majstrovstiev a držali sa v elitnej

štvorke. Zimujú na štvrtej priečke, ktorú si chcú udržať aj po jarnej odvete.

KEČOVO. V sezóne 2005/2006 poškuľovali po postupe, ale nakoniec skončili na druhom mieste za Pačou. O rok neskôr boli tretí za Dlhou Vsou a Honcami a vlani im patrila šiesta priečka. V aktuálnom ročníku sa im darí držať krok s čelom tabuľky, i keď na lídra z Honiec strácajú desať bodov.

Dvojciferné víťazstvá

V domácom prostredí nenašli premožiteľa a jedinú remízu v jesennej časti uhrali proti ašpirantovi na postup Drnave. Bod ratovali i vďaka hosťujúcemu Répašimu, ktorý tečoval loptu do vlastnej siete. "Rakovnicu sme vyprevadili takmer s poltuctom, ale to už hostia hrali v dvojnásobnom oslabení, keď prišli o dvoch vylúčených hráčov. Kovstav od nás odchádzal s dvojciferným debaklom podobne ako Jovice. Vyrovnaným súperom bola Kružná, ktorú sa nám po polčasovom tesnom vedení nakoniec podarilo poraziť rozdielom dvoch gólov. V predohrávke prvého jarného kola sa zrodila druhá remíza v stretnutí proti Rož. Bystrému. Škoda dvoch nerozhodných výsledkov, bodovo sme mohli atakovať tretiu Drnavu," povedal na margo domácich vystúpení tajomník FC Kečovo Ladislav Rezeš.

Vylúčenia neprospeli

Na pôde súperov sa trikrát tešili z plného bodového zisku a štyrikrát prehrali. "V Rožňavskom Bystrom sa nám i napriek vylúčeniu Kubíka podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca. Na pôde Hrhova sme držali trojgólový odstup a taktiež zvíťazili aj v Bohúňove rozdielom triedy. Po jednoznačnej prehre v Slavošovciach sme tesne podľahli Čoltovu. Výborne sa začalo stretnutie v Honciach, kde nám vedenie zabezpečil už z prvej šance Zoller a domácim sa podarilo vyrovnať tesne pred polčasom. Druhý polčas sme však už nezvládli. V Nižnej Slanej sme sa vlastným pričinením pripravili o možnosť uhrať lepší výsledok. Po polhodine hry sa zbytočne pre urážku rozhodcu dali vylúčiť dvaja hráči, a tak sme prakticky celý zápas odolávali početnej presile. I napriek tomu sa domácim podarilo skórovať do polčasu iba z penalty, ale neskôr početnú výhodu využili," pokračoval L. Rezeš.

Priaznivý žreb

"V jarnej odvete hostíme doma vedúce duo Nižnú Slanú i Honce a taktiež piate Čoltovo a z hornej časti tabuľky cestujeme iba do Drnavy. Káder ostáva pohromade a o posilách zatiaľ neuvažujeme. Trénujeme v telocvični v Plešivci a taktiež sa do prípravy zapojili Zoller a Roman Lörinc, ktorí v posledných kolách pre zranenie absentovali. Túto údernú dvojicu, ktorá dominuje i v tabuľke strelcov, sa nám v jeseni po výpadku nepodarilo adekvátne nahradiť," pokračoval L. Rezeš.

Boj o prestíž

Cieľ do odvety je pre futbalistov Kečova jasný. Chcú si udržať štvrtú priečku. "Treba uznať, že vedúca dvojica patrí jednoznačne k ašpirantom na postup a najlepšie by bolo, keby sa to podarilo obom mužstvám. Nám neostáva nič iné, iba bojovať s Čoltovom o prestíž a obhájiť jesenné umiestnenie. Po dlhých rokoch sa nám podarilo vyriešiť problémy s vodou a taktiež pracujeme na dobudovaní striedačiek. Obec nás ako najväčší sponzor podporuje a do budúcnosti sa nebránime zabojovať o postup," zakončil L. Rezeš.

* * *

FAKTY

n Výsledky jesennej časti: Rož. Bystré - Kečovo 0:1, Kečovo - Rakovnica 5:0, Slavošovce - Kečovo 4:0, Kečovo - Jovice 10:3, Hrhov - Kečovo 2:6, Kečovo - Drnava 2:2, Čoltovo - Kečovo 2:1, Kečovo - Kovstav 10:4, Bohúňovo - Kečovo 0:3, Kečovo - Kružná 3:1, Honce - Kečovo 3:1, Nižná Slaná - Kečovo 4:0, Kečovo - Rož. Bystré 0:0

doma:5.642030:1014

vonku:4.730412:159

celkom: 4.1372442:2523

n Strelci: 16 gólov - R. Lörinc, 13 gólov - G. Zoller, 7 gólov - T. Lörinc, 2 góly - R. Doboš, 1 gól - Š. Kubík, A. Molnár, Ľ. Tóth, M. Lörinc

Najviac gólov nastrieľali doma Kovstavu a Joviciam (10).

Najviac gólov v stretnutí: Roman Lörinc (7, Joviciam) a Gabriel Zoller (5, Kovstavu).

Druhý najproduktívnejší útok spolu s Drnavou, Rakovnicou a Nižnou Slanou (42 gólov).

Súvisiace články