Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Futbalista Topolian Marcel Demko odišiel navždy

Sportnet|19. jan 2006 o 00:00

Ešte včera sme v súvislosti s futbalistami štvrtoligových Topolian písali o ich sympatických ambíciách v jarnej časti súťaže. Prezident klubu Jozef

Horňák a tréner mužstva Fridrich Bliščák sa zastrájali, ako v odvete zaútočia na postup. Predurčovali ich k tomu nielen výborné výsledky v predošlých ročníkoch, ale aj skvelá partia hráčov, ktorá ťahala za jeden koniec povrazu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Žiaľ, topoliansky káder sa musí po včerajšej tragickej nehode medzi Voľou a Strážskym zaobísť bez jedného stabilného člena. Ľavý stredopoliar FK Topoľany Marcel Demko prišiel včera o život. Správa sa ťažko vrývala do duší hlavne fanúšikom, ktorí Marcela poznali ako bezkonfliktného chlapca, hráča, ktorý futbal nadovšetko ľúbil a dával mu aj vo štvrtej lige všetko. Tento odchovanec michalovského futbalu, ktorý by sa v auguste dožil jubilejných tridsiatich rokov, však kúzlil s loptou nielen na trávniku, ale aj v hale, kde s mužstvami Victórie či Domsprávu rok čo rok zbieral najcennejšie trofeje. Všetky jeho plány na životnom i športovom poli však včera preťal jediný nešťastný okamih, po ktorom ostal iba smútok, plač a množstvo nevypovedaných otázok.

Keď sme smutnú zvesť oznámili trénerovi mužstva Fridrichovi Bliščákovi, rozkotúľali sa mu po lícach slzy. "Nemôžem tomu uveriť, veď ešte v utorok sme boli spolu na tréningu. Venovali sme sa behom na dlhé trate, ktoré futbalisti veľmi neobľubujú, ale práve Marcel ich absolvoval suverénne najlepšie. Ešte si spomínam, ako som ho po dobehnutí do cieľa pochválil, na čo sa on iba pousmial. Bol to fajn človek, ktorého som takmer nikdy nevidel hnevať sa. Ešte aj keď som ho občas posadil na lavičku, vzal to športovo a hneď si zaumienil, že nám všetkým ukáže, že na ihrisko patrí práve on. Bol to výborný futbalista a ešte lepší človek, všetkým nám bude veľmi chýbať. Keď si spomeniem, že ešte v utorok mi na výzvu, že ďalší tréning bude vo štvrtok, odpovedal jeho typickým: jasné, trénerko, je mi do plaču. Tréning sme pochopiteľne zrušili, všetci sme šokovaní, nemalo by to význam, zakončil smutný monológ F. Bliščák.

Marcel Demko bude chýbať nielen v zostave Topolian či množstvu futbalových fanúšikov, ale aj manželke Stanke a synčekovi Jakubkovi.

Česť jeho pamiatke!

Súvisiace články