Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Futbalista Spiša za rok 2003 by dal svoj hlas víťazovi minuloročnej ankety Ľubošovi Ontkovi

Sportnet|Publikované 22. dec 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Futbalový, ale zvlášť anketový ošiaľ zachvátil fanúšikov z Hnileckého regiónu. V druhom ročníku ankety O najlepšieho futbalistu

Spiša za rok 2003, ktorú vyhlásil Spišský denník KORZÁR poslali Radovanovi Jančíkovi neuveriteľných 413 hlasov.

"Keď mám pravdu povedať, ani som nevedel, že prebieha čitateľská anketa O najlepšieho futbalistu Spiša za rok 2003. Keď však počet hlasov pri mojom mene mal stúpajúcu tendenciu, už som to sledoval veľmi pozorne. Som rád, že som zvíťazil a ďakujem všetkým priaznivcom," začal svoje rozprávanie Radovan Jančík.

Ako uviedol tento 29 - ročný futbalista FK TJ Baník Mária Huta Žakarovce, o jeho prvenstve rozhodol vydarený futbalový rok 2003, ale aj pôsobenie v minulých sezónach vo vyšších ligových súťažiach.

Odchovanec prakovského futbalu okúsil futbalový chlebíček v ešte prvoligovom 1. FC Košice, nasledovali ďalšie druho a treťoligové kluby.

"Tento môj úspech je aj zásluhou celého mužstva. V jeseni sme posilnili káder o kvalitných hráčov R. Ďorďa a Škarbeka. Odzrkadlilo sa to na našom hernom prejave, hoci jeseň nezačala najlepšie. Nerád spomínam na duel s Rožňavou. V prvom polčase sme inkasovali štyri góly, po obrátke sa nám podarilo streliť tri góly, ale na bodovanie to nestačilo. Rožňava vtedy bola zdolateľným súperom," skonštatoval najlepší futbalista Spiša za rok 2003.

Pri bilancovaní nielen jesennej časti, ale aj celého futbalového roka utkveli Radovanovi v pamäti dva zápasy. Tým prvým bol jesenný domáci duel s Krompachmi. Kvalitný súper vtedy pritiahol do hľadiska rekordnú návštevu, ktorá videla veľmi dobrý futbal. Asi najlepší výkon podali Žakarovčania tiež v jeseni 2003 na ihrisku v Rudňanoch. O tomto super-zápase sa ešte dlho rozprávalo. A práve autorom gólu na 1:1 bol Radovan Jančík.

"Derby v Rudňanoch malo dve podoby. Vyrovnal som na 1:1, ale stretnutie som nedohral. Po tvrdom súboji s bývalým spoluhráčom zo Spišskej Novej Vsi Dušanom Vodhanelom, som musel pre zranenie predčasne odstúpiť z hry," spomína R. Jančík.

Komu by dal svoj hlas v tejto ankete najlepší futbalista Spiša za rok 2003?

"Asi Ľubošovi Ontkovi z Krompách. Je to starší skúsený hráč, jedným slovom - pán futbalista. Nemôžem však nespomenúť aj Rastislava Ďorďa z nášho mužstva."

V jarnej odvete už bude isto Radovan Jančík ostro sledovaným hráčom, titul hráč roka 2003 na Spiši je povzbudením, ale motivačným faktorom.

"O pár dní začne zimná príprava. Tá musí byť veľmi kvalitná, aby sme na jar mohli pokračovať v nastúpenom trende. Samozrejme, že v našej štvrtoligovej skupine Juh sa sústredí pozornosť na postupový boj medzi Krompachmi a Barcou. Naším cieľom je konečné štvrté resp. piate miesto, no vzhľadom na to aké máme kvalitné podmienky v klube, urobíme všetko preto, aby sme v konečnej tabuľke boli čo najvyššie," uviedol Radovan Jančík, ktorý striedavo v zápasoch má aj funkciu kapitána mužstva.

Tohtoročné vianočné sviatky budú u Jančíkovcov výnimočne. Prvým darčekom bol titul Najlepší futbalista Spiša za rok 2003, tým druhým bude nový prírastok do rodiny.

Sympatickému futbalistovi Radovanovi Jančíkovi želáme veľa zdravia, čo najviac futbalových úspechov a pohodu v rodinnom kruhu.

Súvisiace články