Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Futbalista si po kopanci do tváre lieči zlomeniny

SITA|18. máj 2011 o 16:45

Stredopoliar belgického futbalového klubu Standard Liége Mehdi Carcela sa v nemocnici zotavuje z kolapsu a niekoľkých zlomenín v oblasti tváre.

BRUSEL. Stredopoliar belgického futbalového klubu Standard Liége Mehdi Carcela sa v nemocnici zotavuje z kolapsu a niekoľkých zlomenín v oblasti tváre, ktoré utrpel v zápase proti Racingu Genk.

Marocký reprezentant utŕžil kopanec do hlavy od protihráča Chrisa Mavingu počas duelu play-off v najvyššej belgickej súťaži. Obranca Genku Mavinga sa snažil razantným odkopom poslať loptu čo najďalej, ale namiesto nej trafil protihráča celou silou do tváre. Carcela spadol na zem a niekoľko minút ležal bez pohybu. Mavinga dostal za nedovolený zákrok žltú kartu.

Obeť okamžite previezli do nemocnice, stav Carcelu je stabilizovaný a mal by absolvovať chirurgické zákroky v priebehu budúceho týždňa.

"Má vážny otras mozgu, fraktúry v tvárovej časti hlavy a zlomený zub. Už sa mu ale vrátila dobrá nálada a najviac ho mrzí, že nezískal majstrovský titul," konštatuje sa v stanovisku Standard Liége. Predpokladaný návrat futbalistu na trávniky zatiaľ nie je známy.

Zápas sa nakoniec skončil remízou 1:1, čo stačilo Genku na zisk ligového titulu.

Súvisiace články