Cristiano Ronaldo v zápase Omonia Nikózia - Manchester United.
Cristiano Ronaldo v zápase Omonia Nikózia - Manchester United. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. okt 2022 o 21:20 (aktualizované 6. okt 2022 o 23:46)

V drese Trabzonsporu nastúpil aj Marek Hamšík, prehre však nezabránil.

BRATISLAVA. Futbalisti Arsenalu Londýn sú po dvoch zápasoch na čele tabuľky A-skupiny v Európskej lige.

Anglický tím zdolal vo štvrtok nórsky tím Bodö Glimt 3:0 a so šiestimi bodmi a zápasom k dobru sa priblížil k postupu do ďalšej fázy.

Feyenoord s Hanckom remizoval

V ďalšom zápase skupiny holandský PSV Eindhoven rozhodol o svojom triumfe v Zürichu 5:1 už v prvom polčase, keď v 21. minúte viedol 3:0. Potom pridali hostia ešte dva góly, domáci v závere už len skorigovali hladkú prehru.

Feyenoord Rotterdam v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom remizoval na ihrisku dánskeho Midtjyllandu 2:2 a o skóre je na čele F-skupiny.

AS Rím podľahol doma Betisu 1:2, španielsky tím sa udržal na čele tabuľky C-skupiny.

Hráči tureckého Trabzonsporu prehrali na pôde francúzskeho Monaka 1:3. Hostia v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom hrali od 11. minúty oslabení o Maximiliana Gomeza.

Uruguajský útočník išiel pod sprchy po hrubom faule.

Omonia trápila Manchester United

Cristiano Ronaldo z Manchestru United nastúpil od začiatku v dueli na ihrisku Omonie Nikózia. V 9. minúte mal veľkú šancu otvoriť skóre, ale brankár jeho strelu vyrazil.

Neskôr domácich zachránilo brvno po strele Bruna Fernandesa. Angličania mali prevahu a ďalšiu šancu mal Antony, ale aj jeho veľkú šancu zlikvidoval brankár Fabiano.

Cyperčanom potom vyšiel rýchly protiútok, po ktorom Ansarifard otvoril skóre, ale po zmene strán už Manchester svoju hernú prevahu zužitkoval dvakrát zásluhou Marcusa Rashforda a raz Anthonyho Martiala.

Omonia ešte v závere znížila po góle Nikolasa Panagiotoua.

Zápas v D-skupine medzi Malmö FF a 1. FC Union Berlín narušili fanúšikovia hostí, ktorí v 60. minúte zahádzali ihrisko svetlicami a arbitri duel prerušili.

Po zhruba 15-minútovej pauze hostia rozhodli o triumfe zásluhou Sheralda Beckera napriek tomu, že hrali od 45. minúty bez vylúčeného Andrasa Schäfera.

Góly: 23. Terrier, 89. Doue - 33. Cygaňkov

Fenerbahce Istanbul - AEK Larnaka 2:0 (1:0)

Góly: 26. Batshuayi, 80. Mamas (vlastný)

C-skupina:

AS Rím - Real Betis 1:2 (1:1)

Góly: 34. Dybala - 40. Rodriguez, 88. Luis Henrique

ČK: 90.+3 Zaniolo (AS)

HJK Helsinki - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)

E-skupina:

Šeriff Tiraspoľ - Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:0)

Góly: 53. Silva, 62. Elustondo

ČK: 61. Kyabou (Šeriff)

Omonia Nikózia - Manchester United 2:3 (1:0)

Góly: 34. Ansarifard, 85. Panagiotou - 53. a 84. Rashford, 63. Martial

F-skupina:

FC Midtjylland - Feyenoord Rotterdam 2:2 (0:2)

Góly: 54. Isaksen, 85. Juninho - 23. Szymanski, 45. Kokcu

/Dávid Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas a dostal ŽK/

Sturm Graz - Lazio Rím 0:0 (0:0)

ČK: 82. Gazibegovič (Sturm)

G-skupina:

Olympiakos Pireus - FK Karabach 0:3 (0:0)

/Marek Hamšík (Trabzonspor) hral do 56. minúty/

Crvena Zvezda Belehrad - Ferencváros Budapešť 4:1 (2:0)

Góly: 27. a 60. Kanga, 34. Mitrovič, 50. Katai - 71. Zachariassen

Domov»Futbal»Európska liga»Manchester United musel na Cypre otáčať, Trabzonspor hral takmer celý zápas v oslabení