Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Futbal: VV SFZ rozhodol o čiastočnom odpustení trestov

TASR|23. feb 2001 o 20:19

Bratislava 23. februára (TASR) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) na piatkovom rokovaní na základe odporúčania Disciplinárnej komisie, ktorá konštatovala zlepšenie disciplíny hráčov i trénerov na futbalových štadiónoch Mars superligy a

v ďalších súťažiach priamo riadených SFZ v uplynulej sezóne a pri príležitosti štartu futbalu do nového tisícročia, rozhodol o odpustení časti nepodmienečných trestov v maximálnom počte 2 súťažné alebo majstrovské stretnutia. Zoznam hráčov, ktorých sa táto úprava trestu dotýka, vyjde v úradnej správe SFZ v sobotu.

Ďalej sa VV SFZ zaoberal otázkami rozpočtu na rok 2001.

Výkonný výbor SFZ akceptoval žiadosť prezidenta Tatrana Prešov Vladislava Sabola, aby mohol predniesť informáciu o postupe Tatrana Prešov v súvislosti s prestupom V. Bednára do ŠK Slovan Bratislava. Výkonný výbor SZF nezaujal k prednesenej informácii žiadne stanovisko.

Výkonný výbor SFZ v piatok popoludní konštatoval, že 1. kolo jarnej časti Mars superligy sa podľa stavu ihrísk k 15.00 h a na základe vyjadrenia kompetentných zástupcov klubov môže odohrať v stanovenom termíne.

V piatok rokovala v Bratislave aj Rada SFZ. Zaoberala sa prípravou rozpočtu na rok 2001 a hospodárením SFZ v minulom roku.

Rada SFZ schválila zmenu organizačnej štruktúry sekretariátu SFZ a vytvorenie novej komisie SFZ pre zavedenie Licenčného systému UEFA. Predsedom komisie bude J. Obložinský.

Rada SFZ sa oboznámila s projektom GOAL a s ďalšími investičnými zámermi SFZ.

Rada sa vyjadrila aj k aktuálnemu stavu vo vývoji spolkovej telovýchovy, k postaveniu SFZ v SZTK a k systému financovania športu na Slovensku.