Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Futbal: Völler i Adamec sa tešia na májový zápas v Brémach

TASR|16. feb 2001 o 23:59

Frankfurt 16. februára (TASR) - Napriek skutočnosti, že Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zatiaľ neuviedla na zozname zápasov reprezentačných A-mužstiev pre najbližší polrok aj avizované stretnutie Nemecko - Slovensko (29. mája), tréner Rudi Völlerho oficiálne potvrdil. Medzištátny zápas sa uskutoční v pôvodnom Slovenským futbalovým zväzom oznámenom termíne 29. mája na štadióne v Brémach. Podľa agentúry DPA odohrali obe krajiny posledný vzájomný zápas ešte počas druhej svetovej vojny, v Bratislave vtedy zvíťazili Nemci 5:2.

"Som veľmi rád, že odohráme tento medzištátny zápas práve proti Slovensku," povedal tréner Völler pre nemecké média, ktorému vzápätí sekundoval kormidelník Jozef Adamec: "Pôvodne sa hovorilo o Leverkusene, no v zásade nevidím žiadne problémy v tom, že sa bude hrať v Leverkusene. Ak sa bude hrať v Leverkusene, potom dúfam, že bude mať viac radosti ako pri poslednom stretnutí s Bayerom."

Pre oba reprezentáčné tímy bude zápas v Brémach generálkou na kvalifikačné zápasy, Slovákov čaká Švédsko (2. júna) a Azerbajdžan (6. júna), Nemcov zasa Fínsko (2. júna) a Albánsko (6. júna).