Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbal v Markušovciach je ohrozený. Klub sa naťahuje s obcou o peniaze

Jozef Petruška|Publikované 13. máj 2016 o 22:00

Starosta peniaze na futbal dá, ak bude v poriadku vyúčtovanie. Funkcionári tvrdia, že vyúčtovanie dali do poriadku.

MARKUŠOVCE. O poriadny rozruch na futbalovom Spiši sa postarali v nedeľu futbalisti Markušoviec. Na zápas 6. ligy SOFZ do Gelnice nevycestovali.

Dôvodom nebol nedostatok hráčov, týchto dokonca v nedeľu na zraze bolo aj na striedanie.

Vedenie klubu sa takýmto spôsobom snažilo upozorniť na nelichotivú situáciu v klube.

Vyúčtovanie nebolo v poriadku

Od jarnej časti futbalisti Markušoviec hrajú futbal za svoje. Podľa neoficiálnych informácií na chod klubu už dali zo svojich 1 500 eur.

Na sľúbenú a odsúhlasenú dotáciu zo strany obce čakajú márne.

„Majú neoprávnené výdavky. Pokiaľ to nie je v poriadku, nemôžem im vyplatiť ďalšie peniaze. To je dlhší problém, ktorý riešime asi päť mesiacov. Predložil som to aj zastupiteľstvu, aj kontrolórke obce. Ak bude vyúčtovanie za predchádzajúcu sezónu v poriadku, nevidím problém uvoľniť peniaze. Nie som proti futbalu. Otec, brat a ja sme hrali futbal. Nie som proti futbalu, ale ako štatutárny orgán, ktorý spravuje majetok obce, musím postupovať podľa zákona. Ja to vidím tak, že tých futbalistov využívajú skôr na diskreditáciu starostu,“ vysvetlil situáciu starosta Markušoviec Marek Virág.

Futbal v Markušovciach má dlhoročnú tradíciu. Aj preto je takmer nepochopiteľné, že futbalový klub nemá podporu zo strany obce. Dlhé roky práve v tomto klube to fungovalo priam ukážkovo.

„Podľa neho vyúčtovanie nie je v poriadku. Podľa neho. Podľa kontrolóra obce je to v poriadku. Sú tam nedostatky – jeden podpis na výdavkovom liste pri kopačkách, pri jednom vycestovaní chýbal technicky preukaz. Nie sú to až také vážne chyby, ktoré by bránili vyplateniu dotácie. Veď pred rokom sme dali také isté vyúčtovanie a bolo to v poriadku,“ prezentoval postoj druhej strany Jozef Pavlovský, ktorý funkcionársky vypomáha v klube.

Je tak otázne, či aj v nedeľu nastúpia Markušovčania na ďalší majstrovský zápas?

„V nedeľu nastúpime. Sezónu dohráme vo všetkých vekových kategóriách,“ odpovedal J. Pavlovský.

Autor: Jozef Petruška

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.