Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Futbal: Verejnoprávne ARD a ZDF chcú MS, tromfy v rukáve má však magnát Kirch

TASR|25. feb 2001 o 18:17

Neuss 25. februára (TASR) - Boj o možnosť vysielať v Nemecku prenosy z futbalových majstrovstiev sveta 2002 a 2006 stále trvá. Televízne práva vlastní totiž mediálny magnát Leo Kirch a ten sa nedohodol s verejnoprávnymi televíziami ARD a ZDF.

Prenosy z MS v Japonsku a Južnej Kórey a šampionát 2006, ktorý sa odohrá práve v Nemecku, tak bude vysielať pravdepodobne niektorá zo súkromných televízií.

"Viem, že futbal sa stal veľkým obchodom a všetci chcú na ňom zarobiť. Ale majstrovstvá sveta by malo vidieť čo najviac priaznivcov, preto považujem prerušenie rokovania Kirchovej skupiny s verejnoprávnou televíziou za chybu. Peniaze by nemali zatieniť nadšenie Nemcov pre futbal," povedal nemecký minister pre šport Otto Schily.

Mediálna spoločnosť Lea Kirch získala televízne práva na MS 2002 a 2006 za 3,4 miliardy mariek. Pokiaľ sa neobnovia rokovania s ARD a ZDF, bude prenosy z futbalových šampionátov vysielať niektorá zo súkromných televízii. Najhorúcejšími kandidátmi sú zatiaľ SAT.1, RTL a športový kanál DSF.