Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Futbal: Varga hral celý zápas, Sunderland postúpil do 4. kola Pohára FA

TASR|18. jan 2001 o 12:56

Londýn 18. januára (TASR) - Anglický futbalový klub AFC Sunderland prežíva od prestupu slovenského legionára Stanislava Vargu jedno zo svojich najúspešnejších období v histórii. Červeno-bieli sú v Premier league na druhom mieste a v stredu postúpili do 4.

kola Pohára FA, keď po predĺžení zadolali v opakovanom stretnutí Crystal Palace 4:2. Varga, ktorý nebude chýbať ani v utorok na zápase Bayer Leverkusen - Slovensko (18.00 h v Leverkusene), odohral celých deväťdesiat minút, napriek tomu, že v prvom stretnutí 3.kola Pohára FA dostal červenú kartu. Jednozápasový trest sa mu však vzťahuje na ligový duel proti Bradford City (21. januára).

V samotnom stretnutí, v ktorom mali prvý polčas prevahu domáci, museli Vargovi ošetriť po jednom zo súbojov ranu na tvári. Hostia potvrdili svoje kvality po zmene strán, vynútili si predĺženie, v ktorom svojím druhým gólom v zápase rozhodol o postupe Sunderlandu kanonier Kevin Phillips. Červeno-bieli tak oplatili futbalistom Crystal Palacu vyradenie z Worthington Cupu a v ďalšom kole Pohára FA si zmerajú sily s tímom Ipswich Town.

Výsledky - 3. kola Pohára FA (opakované zápasy) : Aston Villa - Newcastle 1:0, postúpila Aston Villa, Crystal Palace - Sunderland 2:4 po predĺžení, postúpil Sunderland, Queens Park Rangers - Luton 2:1 po predĺžení, postúpil Queens Park, Crewe - Cardiff 2:1, postúpil Crewe, Grinsby - Wycombe 1:3, postúpil Wycombe, Notts County - Wimbledon v 51. minúte prerušili za stavu 1:1 pre hmlu