Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Futbal: V Trenčíne na zostup nemyslia, na jar si chcú napraviť reputáciu

TASR|21. feb 2001 o 14:31

Bratislava 21. februára (TASR) - Vo svojej štvrtej sezóne v Mars superlige čaká futbalový klub Ozeta Dukla Trenčín zrejme najťažšia jarná časť sezóny. Napriek tomu, že Trenčania prezimovali na poslednej priečke najvyššej súťaže, vedenie klubu o zostupe vô

bec nepremýšľa.

"Pred nami je osemnásť zápasov a hrá sá ešte o 54 bodov. Sme síce poslední, ale v žiadnom prípade nehovoríme o záchrane. V prípade, že prehráme na jar úvodné tri zápasy, budeme o tom premýšľať. Momentálne je však našim cieľom urobiť zmeny v hernom prejave mužstva a verím, že potom sa dostavia aj dobré výsledky. Ako klub nemáme nárok voči svojim priaznivcom a sponzorom zopakovať výkony z jesene, keď sa niektorým neprajníkom zdalo, že trenčiansky klub sa rozpadá," povedal prezident trenčianskeho klubu Pavol Hozlár.

Informácie v otázke hráčskych zmien doplnil tréner Anton Dragúň: "Vzhľadom na možnosti klubu som s novými hráčmi veľmi spokojný. Naopak, mužstvo neopustili skutočné posily. Podarilo sa udržať zdravé jadro tímu a nové tváre ako Klago, Kusalík, Zajcev, J. Nečas a Knapp sa javia ako skutočné posily. Prípravu sme absolvovali v Trenčíne a jeho okolí, pričom problémy so zranením majú Staš a Konečný."

V štrnástich prípravných zápasoch sa predstavilo aj osem nových hráčov. Jediným, ktorý prišiel na prestup do Trenčína je Sergej Zajcev, na hosťovaní budú pod hradom Matúša Čáka Jaroslav Capko (Slavoj Trebišov, ZVS), Jan Nečas, Marián Klago (obaja Slovan Liberec), Patrik Piroško (1. FC Košice), Milan Kusalík (Inter Bratislava), Ľubomír Knapp (Baník Ostrava) a Juraj Škripec (Matador Púchov). Opačným smerom putovali Ivan Kopecký (Petra Drnovice, ukončenie hosťovania), do LeRKU Prostějov odišiel Petr Gottwald a základnú vojenskú službu ukončili Anton Kubala (Slovan Levice), Pavol Mikušík (TTS Trenčín), Maroš Ferenc (Tatran Prešov) a Slavomír Lukáč (FC Nitra).