Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal: V Svojkoviciach došlo k potyčke medzi fanúšikmi a políciou

TASR|20. feb 2001 o 23:02

Svojkovice 20. februára (TASR) - V Svojkoviciach v okrese Rokycany sa v pondelok strhla bitka medzi príslušníkmi dialničnej polície a futbalovými fanúšikmi Brna, ktorí mali pred návštevou stretnutia svojho tímu na pôde pražskej Sparty namierené na stretnu

tie najvyššej čekej futbalovej súťaže medzi Viktoriou Plzeň a Slaviou Praha. Dvaja aktéri incidentu pritom musia v tejto súvisloti čeliť obvineniu z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva, pričom podľa vyjadrenia hovorkyne rokycanskej polície Jolany Číhovej ide o 22-ročného Slováka a 20-ročného muža z Moravy.

Pri incidente boli zranení dvaja policajti, jeden z nich utrpel zlomeninu nosa, druhý skončil s podliatinami na rukách a na tvári.

Podľa českých médii príslušníci diaľničnej polície vo Svojkoviciach dostali najkôr avízo, že na benzínovej stanici Esso došlo k odcudzeniu fliaš s alkoholom a vzápätí zastavili autobus s fanúšikmi. Nespratní prizanivci futbalu vystúpili z autobusu a vyrútili sa na strážcov zákona, pričom ich slovne i fyzicky napadli.