Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Futbal: V rozhovoroch o prestupoch sa nedosiahol pokrok, ale EK je optimistická

TASR|17. feb 2001 o 04:39

Brusel 16. februára (TASR) - Posledné kolo rokovaní Európskej komisie s predstaviteľmi futbalových líg a federácií a vyjednávačmi hráčskych odborov, ktoré sa konali v piatok, neprinieslo žiaden pokrok. Zástupcovia EK sa stretli sobitne s každou stranou.

"Vypočuli sme si návrhy oboch strán a snažili sme sa dospieť ku kompromisu," povedala hovorkyňa komisára EÚ pre súťaž Maria Monteho.
Hovorkyňa ďalej povedala, že generálni tajomníci Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a Európskej futbalovej únie (UEFA) Gerhard Aigner a Michel Zen-Ruffinen rokovali na tajnom mieste s prezidentom Medzinárodnej federácie futbalových profesionálov (FIFPro) Gordonom Taylorom, ako aj so zástupcami európskych futbalových líg a EÚ.

Naspornejším bodom je vraj aj naďalej požiadavka EÚ, aby hráči mohli jednostranne vypovedať svoje zmluvy, s čím kluby nesúhlasia.
Podľa Montiho hovorkyne je však EK stále optimistická a presvedčená, že k dohode dôjde do konca mesiaca. "Komisia chce dosiahnuť kompromis, s ktorým by boli spokojní všetci, teda aj hráči," povedal hovorkyňa