Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Futbal v Prešove by mohol zachrániť ukrajinský kapitál

Prešovský futbalový štadión. Bude zívať v budúcej sezóne prázdnotou? (Autor: orim)
Sportnet|31. máj 2012 o 00:00

Nad najstarším futbalovým klubom na Slovensku, 1. FC Tatran Prešov, sa zmráka.

Po tom, čo prezident a predseda predstavenstva klubu Miroslav Remeta predvčerom informoval o tom, že z klubu odchádzajú hlavní akcionári a dvojtretinoví vlastníci Branislav Prieložný a Mário Hoffman, visia otázniky nad tým, ako bude vyzerať ďalšie fungovanie klubu po ekonomickej stránke.

PREŠOV. Jednou z možností je aj tá, o ktorej sa v Prešove už dlho šušká. Hlavný strategický partner do akcionárskych štruktúr najstaršieho klubu na Slovensku by sa mohol nájsť v podobe ukrajinského kapitálu.

Prezident klubu Miroslav Remeta informoval o tom, že o možnej spolupráci sa rokuje s ukrajinským klubom Zakarpatia Užhorod.

Podľa slov tretinového akcionára Miroslava Remetu by mohlo zareagovať na vzniknutú situáciu aj mesto Prešov, ktoré podľa jeho slov už niekoľko rokov nepodporuje prešovský futbal.

Aj preto sme v súvislosti s touto záležitosťou oslovili primátora mesta Prešov Pavla Hagyariho, ktorý na margo možnej ekonomickej krízy v prešovskom futbale poznamenal: „Predpokladám, že mestské zastupiteľstvo vytvorí komisiu na hľadanie riešení, pretože všetci máme záujem, aby futbal v Prešove zostal, a aj Corgoň liga. O tom, či, a v akej výške mesto podporí prešovský futbal, sa rozhodne iba na mestskom zastupiteľstve a najskôr o mesiac. Dávnejšie sme podporovali mládežnícky šport a mládežnícky futbal. Tento postup vidím ako pomerne reálny.“

Vedenie klubu 1. FC Tatran Prešov by k vzniknutej situácii malo vniesť viac svetla už dnes.

Veria, že katastrofický scenár sa nenaplní

Samotní hráči sa dozvedeli o odchode prešovských futbalových mecenášov po poslednom zápase Corgoň ligy so Slovanom Bratislava, keď im to oznámilo vedenie klubu.

„Na konci sezóny po zápase so Slovanom sme mali spoločnú večeru, kde nám oznámili, ako sa veci majú a že pán Prieložný s najväčšou pravdepodobnosťou končí a bude sa hľadať nový investor. Rovnako nám tiež oznámili, že sa začali nejaké rokovania s ukrajinskou stranou a že nás o tejto situácii budú informovať počas dovoleniek,“ objasnil obranca Michal Piter-Bučko.

Prezident klubu zo Šariša predvčerom vyslovil aj možný katastrofický scenár v podobe toho, že ak nenájdu podporu mesta či ukrajinského kapitálu, bude dokonca ohrozené účinkovanie klubu v nasledujúcom ročníku Corgoň ligy.

„Určite si nepripúšťame najkatastrofickejší scenár, aby futbal mal v Prešove skončiť, alebo, aby sa neodštartovala nová sezóna, a to zrejme hovorím za všetkých hráčov. Je to najstarší klub na Slovensku, má dlhoročnú tradíciu a bolo by veľmi smutné a zlé, ak by skončil takýmto spôsobom. My však veríme, že veci sa pohnú správnym smerom a že to s tými Ukrajincami dopadne dobre. Veríme a rovnako určite aj fanúšikovia, že futbal pôjde v Prešove hore a nie teda opačným smerom,“ zhrnul prešovský odchovanec Michal Piter-Bučko.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články