Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbal v Humennom bude aj cez zimu

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Humenné - Aj napriek tomu, že väčšina futbalových súťaží skončila, bez futbalových podujatí nebude Humenné ani počas zimných mesiacov. Už zajtra

odštartuje Mestská liga v sálovom futbale o Pohár primátora mesta. Do súťaže sa prihlásilo dvadsaťdva mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch líg. Hrať sa bude v telocvični Základnej školy pod Sokolejom. Stretnutia druhej ligy začínajú od 8.30 hod. a popoludní súťaž pokračuje stretnutiami prvej ligy. Najväčším favoritom medzi elitou bude znovu mužstvo GVP, ktoré tvoria skúsení hráči. Vysokými ambíciami sa netajil pri našom stretnutí ani vedúci mužstva Marián Cap. "Na iné ako na víťazstvo v súťaži ani nepomýšľame. Mužstvo hrá v spomínanej súťaži už viac rokov a keďže práve preto je už patrične zohraté, verím, že v dobrých výkonoch z predchádzajúcich rokov bude pokračovať aj v začínajúcej súťaži," mienil M. Cap.

Jedného z organizátorov sálového futbalu v Humennom, Mariána Tkáča, sme sa opýtali, čo sledujú organizovaním takéhoto športu v meste pod Vihorlatom. "Túto súťaž usporiadaváme najmä preto, aby priaznivci dobrého futbalu mohli plnohodnotne využiť občas nudné zimné víkendy. Ale tým najhlavnejším dôvodom je najmä úmysel udržať hráčov "veľkého" futbalu v plnej permanencii aj počas zimnej prestávky. Verím, že to bude pre jednotlivých hráčov kvalitná príprava na náročné súboje jarnej časti. Trebárs z piatoligových mužstiev Jasenova, Zubného či Hažína tu štartuje väčšina hráčov a odzrkadľuje sa to aj na ich neskorších výkonoch na trávniku," doplnil Marián Tkáč s dôvetkom, že v predminulom ročníku sa do súťaží sálového futbalu zapojili aj hráči druholigového HFC Humenné a na ich úvodných dueloch v jarnej časti sa to jasne premietlo. Vlani už humenskí druholigisti štartovať nemohli, keďže im v tom zabránil zákaz vedenia klubu. Funkcionári HFC sa obávali možných zranení, ale podľa kuvičích hlasov im to neskôr na zelenom koberci chýbalo. Uvidíme, ako sa to prejaví tentoraz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.