Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Futbal: V Dolnom Kubíne udelia Cenu fair play

TASR|8. feb 2001 o 12:38

Bratislava 8. februára (TASR) - Oravská mesto Dolný Kubín sa stane v piatok hlavným mestom Slovenska vo futbale. Práve v tom mimoriadne významnom v tejto najobľúbenejšej športovej hre - vo fair play. V Mestskom stredisku kultúry slávnostne vyhlásia laureá

tov Ceny fair play MUDr. Ivana Chodáka, dolnokubínskeho rodáka, neskôr vynikajúceho futbalistu a I. ČsŠK Bratislava, reprezentanta, trénera a lekára. Jeho prístup k futbalu charakterizuje príznačná epizódka. V jednom zápase súperov hráč Ivana Chodáka toľko fauloval, až to rozčúlilo jeho spoluhráča Leopolda Šťastného a ten sa vyhrážal tomu nespratníkovi. Ivan vtom pokojne prehovoril: "Džime, nestaraj sa do toho, veď on kope do mňa a nie do teba..."

V doterajšej šesťročnej histórii tejto vzácnej Ceny fair play prevzalo túto poctu presne 60 hráčov a futbaloých funkcionárov, medzi nimi také postavy slovenského futbalu ako Ján Popluhár, Emil Pažický, Gejza Šimanský, Ladislav Pavlovič, Imrich Stacho, Michal Benedikovič, Titus Buberník, Anton Urban, Karol Jokl, Michal Mičan, Jozef Marko, Jozef Vengloš, rozhodca Karol Galba, ako aj piati novinári píšuci o futbale. V piatok sa k nim pridajú ďalší štyria funkcionári, jeden hráč, jeden novinár, dvaja vyznamenaní za mimoriadny čin a jednému hráčovi udelia Cenu in memoriam.

V Dolnom Kubíne to bude opäť veľmi milá slávnosť s bohatým kultúrnym a spoločenským programom. Začína sa o 17.00 h.