Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbal: Tréner Celtiku chce Moravčíka ešte na Ligu majstrov

TASR|15. feb 2001 o 17:29

Glasgow 15. februára (TASR)- Tréner lídra škótskej futbalovej ligy Celtiku Glasgow Martin OďNeill chce spolu s vedením klubu ponúknuť svojim piatim zverencom, medzi ktorými nechýba ani slovenský stredopoliar Ľubomír Moravčík, predĺženie kontraktov. Bývalý

slovenský reprezentant, ktorý dostal ponuky od dvoch klubov z americkej MLS, by v prípade predĺženia zmluvy mal možnosť štartovať v prestížnej Lige majstrov.

"Katolícky" klub sa podľa britskej tlače chce spomínaným spôsobom poďakovať pätici hráčov - Henrik Larsson, Johan Mjällby, Tom Boyd, Ramon Vega a Ľubo Moravčík, za súčasné postavenie mužstva z Celtic Parku, ktoré smeruje k zisku titulu.

"Ľubovi chceme ponúknuť predĺženie zmluvy na dalšiu sezónu, rovnako ako Boydovi, ostatným na dlhšie obdobie," vyjadril sa tréner Celtiku a dodal: "So všetkými piatimi si na budúci týždeň sadneme, predostrieme im naše stanoviská a verím, že do konca mesiaca dospejeme k dohode."

Celtic odohral zatiaľ počas tohto súťažného ročníka v najvyššej súťaži 26 stretnutí, pričom prehral iba raz a trikrát remizoval. V tabuľke je na čele s 11 bodovým náskokom pred Hibernian, pričom má zápas k dobru.