Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Futbal: Tréner Adamec počíta na zápas v Leverkusene aj s Vargom

TASR|16. jan 2001 o 14:26

Bratislava 16. januára (TASR) - Slovenský futbalový legionár v drese anglického AFC Sunderland Stanislav Varga dostal za červenú kartu v zápase Anglického pohára proti Crystal Palace (6.1. 2001) trest na jedno ligové stretnutie a tak zrejme nebude chýbať

pri prvom stretnutí slovenskej reprezentácie v tomto roku proti Bayeru Leverkusenu v Nemecku (23. januára 2001). Varga, ktorý dal v poslednom ligovom stretnutí proti West Hamu United svoj premiérový gól v Premier league, dostal stop na televízny duel proti Bradfordu City (21. januára).

"Už som so Stanom hovoril a bol by som rád, keby v Leverkusene mohol hrať za Slovensko. Hovoril o silnej konkurencii v Sunderlande, no v spomínanom období má trest za červenú kartu a tak nevidím dôvod prečo by nemohol hrať za reprezentáciu. Počítam s ním i na kvalifikačnú generálku proti Alžírsku, o tom je však ešte priskoro hovoriť," povedal tréner Adamec na adresu Vargu, ktorý už možno v stredu nastúpi v opakovanom pohárovom stretnutí 3. kola proti Crystal Palace (prvý zápas 0:0).

"Vyhovuje mi, že trest, ktorý som dostal sa prekrýva s reprezentačným zápasom. V klube síce neboli nadšení, pretože sa jedná o neoficiálne stretnutie, no všetko vyzerá tak, že by som v Leverkusene nemal chýbať," vysvetlil Varga.

Generálku na úvodný kvalifikačný zápas jarnej časti s Tureckom (11.3. 2001) absolvujú slovenskí futbalisti proti Alžírsku 27. januára na africkom kontinente v Alžíri.