Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Futbal: Timko do Kocaelisporu, v nedeľu už nastúpi proti Ankaragücü.

TASR|1. feb 2001 o 21:12

Istanbul 1. februára (TASR) - Predstavitelia slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava a tureckého Kocaelisporu sa po dlhých ťahaniciach dohodli na polročnom hosťovaní a následnou ročnou opciou Milana Timka v tíme z Ankary. Dohoda medzi oboma klu

bmi padla tesne pred ukončením prestupového termínu v tureckej lige a Timko by sa mal v novom tíme predstaviť už v nedeľňajšom 19. kole proti Ankaragücü.

"Milan už v novom mužstve trénoval, i keď len ľahko pretože jeho spoluhráči mali na programe pohárový zápas. Atmosféra v klube je napnutá, no v klube veria, že s Milanom sa im podarí ligu zachrániť," povedal Timkov manažér Július Bielik a dodal: "Zo svojich požiadaviek sme nezľavili. O finančnom vyrovnaní medzi klubmi však nie som povolaný hovoriť."

Športový riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň ho doplnil: "Dohodli sme sa s predstaviteľmi tureckého klubu na štvormesačnom hosťovaní. Ešte predtým sme si vymenili podpísané faxy a tak sme mali záruku, že v Turecku dôjde k vzájomnej dohode. Finančná čiastka za hosťovania je veľmi zaujímavá, vysoká i pri porovnávaní i pri porovnaní s vyspelými európskymi krajinami. Timko prejavil záujem o hosťovanie, avšak súčasne dodal, že v Turecku nechce zostať dlhšie ako jeden rok. O tom, či zostane v Kocaelispore aj po skončení tejto sezóny závisí len od jeho rozhodnutia."