Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Futbal: "Super Slovák" Moravčík odpovedal gólom trénerovi Celtiku

TASR|22. feb 2001 o 13:24

Londýn 22. februára (TASR) - Vynikajúcim spôsobom odpovedal slovenský futbalový stredopoliar v službách Celtiku Glasgow Ľubomír Moravčík na minulotýždňovú ponuku trénera Martina OďNeilla na predĺženie kontraktu o ďalší rok. Svojím piatym gólom v tomto roč

níku škótskej ligy predĺžil "katolíckemu klubu" sériu 100-percentného domáceho bodového zisku v sezóne a na dosah ruky priblížil triumf v súťaži.

Tridsaťpäťročný nitriansky odchovanec vystriedal v 75. minúte stretnutia 27. kola v Celtic Parku proti druhému tímu tabuľky Hibernian spoluhráča Lamberta. Neprešlo ani sedem minút, keď sa po faule blízko šestnástky súpera ocitol bývalý slovenský reprezentačný kapitán na zemi. Nasledoval priamy kop z 20-tich metrov a k lopte sa po mohutnom vyvolávaní svojho mena 59-tisícovým davom fanúšikov postavil Moravčík. "Super Slovák", ako ho nazvala britská tlač, kopol do lopty s ohromným citom a dokonale vymietol pavučinu v bráne gólmana Gorama. Celtic zvíťazil Moravčíkovou zásluhou 1:0 a pred v tabuľke druhým Hibernianom zvýšil náskok na 14 bodov.

"Chlapcom som v kabíne prízvukoval, že budem rád, ak znovu vyhráme," vyjadril sa po stretnutí tréner OďNeill a pokračoval: "Ak zoberiem do úvahy všetky okolnosti, musím priznať, že je to najväčšie víťazstvo v tomto ročníku. Navyše Moravčíkovou zásluhou aj brilantne prevedené."

Moravčík, ktorý dostal ponuky od dvoch klubov z americkej MLS, by v prípade predĺženia zmluvy a zisku titulu mal možnosť štartovať v prestížnej Lige majstrov.