Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Futbal-SR21: Na kvalifikačnú generálku do Tuniska aj legionári Krško a Dovičovič

TASR|27. feb 2001 o 17:19

Bratislava 26. februára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov absolvuje šestnásť dní pre úvodným kvalifikačným zápasom jari o postup na ME tejto vekovej kategórie s Tureckom poslednú generálku proti Tunisku. Na prvý medzištátny zápas v to

mto roku v hlavnom meste Tunise 7. marca nominoval tréner Stanislav Griga avizovaný šestnásťčlenný káder, vrátane dvoch legionárov Miloša Krška (StavoArtikel Brno) a Juraja Dovičoviča (Lokomotiv Moskva).

"Zápas v Tunisku bude generálkou na kvalifikáciu v Turecku, takže to hovorí za všetko. Hľadali sme mužstvo hrajúce v približne rovnakých klimatických podmienkach, aké sú v Turecku a to sa nám podarilo. Do Turecka pocestujeme so šestnástimi hráčmi, v nominácii chýbajú účastníci televízneho stretnutia Inter - Trnava. Som však rád, že máme k dispozícii Dovičoviča z Ruska. Verím, že pred zápasom proti Turecku si vytvoríme psychickú pohodu a hráči si opäť zlepšia súhru na ihrisku," povedal tréner dvadsaťjednotky Stanislav Griga. Zraz hráčov je v nedeľu 4. marca o 19.00 v Bratislave.

nominácia SR 21 na zápas v Tunisku: Gejza Pulen (Tatran Prešov), Marián Kelemen (Slovan Bratislava) - Tomáš Martaus, Stanislav Šesták (obaja Tatran Prešov), Vladimír Bednár, Róbert Vittek, Pavol Sedlák (všetci Slovan Bratislava), Miloš Krško (Stavoartikel Brno), Branislav Obžera (Dukla B. Bystrica), Michal Hanek (ZŤS Dubnica), Maroš Klimpl (MŠK Ružomberok), Radoslav Zábavník (1. FC Košice), Michal Kubala, Balász Borbély (obaja Artmedia Petržalka), Ivan Hodúr (FC Nitra), Juraj Dovičovič (Lokomotiv Moskva).

náhradníci: Radoslav Školník, Rudolf Urban (obaja 1. FC Košice), Tomáš Ďurica, Michal Drahno, Jaroslav Trhančík (všetci MŠK Žilina), Pavol Straka (ZŤS Dubnica), Patrik Koňušík (ŽP Podbrezová), Martin Miščík (Matador Púchov), Marián Dirnbach (FC Nitra), Juraj Ančic (ODU Trenčín).