Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: SR 21 nastúpi nakoniec na Cypre proti kvalitnejším súperom

TASR|23. jan 2001 o 17:21

Bratislava (TASR) - Slovenská futbalová repretentácia do 21 rokov odletí vo štvrtok 25. januára na Cyprus, kde v rámci herného sústredenia absolvuje tri prípravné stretnutia.

Mladí Slováci budú ubytovaní asi dvadsať kilometrov od Limassolu v športovom komplexe Episkopiana. Na základe požiadaviek trénera Stanislava Grigu sa podarilo zmeniť plánovaný program a najmä kvalitu dvoch súperov, 27. januára nastúpi slovenská mlaď v Larnake proti ruskému prvoligistovi Krídla sovietov, o dva dni neskôr bude hrať SRď21 v Paphose proti domácemu prvoligistovi AEP Paphos a 31. januára v Episkopiane proti juhoslovanskému Partizanu Belehrad. Po poslednom stretnutí sa mužstvo s realizačným tímom vráti späť domov na Slovensko 1. februára. Podľa pôvodného plánu mali mladí slovenskí futbalisti nastúpiť proti rovesníkom zo Seychelských ostrovov, juniorom Apollonu Limassol, bez zmeny zostal zápas proti Partizanu Belehrad.

Sedem futbalistov má zraz na SFZ už v stredu 24. januára večer, skupina bratislavských hráčov príde o deň neskôr v ranných hodinách a zostávajúci traja sa pridajú k výprave priamo na Cypre. Hlavným vedúcim výpravy je viceprezident SFZ Andrej Machovič.

Nominácia: Gejza Pulen, Marián Kelemen - Patrik Koňušík, Maroš Klimpl, Tomáš Oravec, Jaroslav Trhančík, Ivan Hodúr, Ján Kozák, Róbert Vittek, Pavol Sedlák, Vladimír Bednár, Marián Čišovský, Peter Petráš, Michal Kubala, Balász Borbély, Martin Petráš, Miloš Krško, Radoslav Zábavník.