Greif nastúpil proti Barcelone, gól inkasoval už po necelej minúte

Futbalista FC Barcelona Ansu Fati prekonáva slovenského brankára Dominika Greifa. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. máj 2023 o 21:40

V súboji o tretie miesto uspelo Atlético Madrid.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona triumfovali v 37. kole španielskej La ligy doma nad RCD Mallorca 3:0. V drese hostí nastúpili aj dvaja Slováci, v obrane hral Martin Valjent a prvýkrát v sezóne sa predstavil aj brankár Dominik Greif.

Už istý majster rozhodol v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Ansu Fati. Prvýkrát pritom prekonal Greifa už po 49 sekundách stretnutia. Po zmene strán pridal gólovú poistku 18-ročný záložník Gavi.

V súboji o tretie miesto Atlético Madrid zdolalo doma Real Sociedad 2:1.

Hostia sa napriek prehre predstavia v budúcej sezóne v Lige majstrov. Mužstvo Diega Simeoneho môže skončiť ešte aj druhé, na Real stráca len bod.

Villarreal nevyužil zaváhanie San Sebastianu a definitívne obsadí piate miesto. Spolu so šiestym Betisom Sevilla tak zabojujú v Európske lige.

Espanyol Barcelona po remíze na ihrisku FC Valencia 2:2 definitívne zostúpi do nižšej súťaže. Rozhodli o tom víťazstvá Cadizu a Getafe.

Góly: 38. Lopez, 90.+3 Lino - 41. Montes, 50. Braithwaite

Atletico Madrid - Real Sociedad 2:1 (1:0)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Greif nastúpil proti Barcelone, gól inkasoval už po necelej minúte