Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Futbal: Slovenskí futbalisti prehrali v Leverkusene vysoko 1:4

TASR|24. jan 2001 o 10:18

Leverkusen 23. januára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia vo svojom prvom vystúpení v tomto roku prehrala v neoficiálnom prípravnom stretnutí na pôde Bayeru Leverkusen vysoko 1:4. Jediný gól hostí zaznamenal ešte v prvom polčase útočník Szilárd Né

meth, ten istý hráč po prestávke trafil žrď. Generálkou zverencov Jozefa Adamca a Vladimíra Weissa na jarnú časť kvalifikácie bude zápas 27. februára v Alžírsku.

Bayer Leverkusen - Slovensko 4:1 (2:1)

Góly: 5. Kovač, 43. a 47. Rink, 82. Berbatov - 16. Sz. Németh. Rozhodovali: Aust - Müller, Beitzel (všetci Nem.), ŽK: Hejduk - Greško, P. Németh, Timko, 2000 divákov.

Bayer 04: Zuberbühler (46. Matysek) - Hejduk, Vranješ, Kovač - Reeb, Babič (46. Ojigwe), Ramelow, Ballack (46. Ze Roberto), Neuendorf (46. Brdarič) - Rink (70. Berbatov), Neuville (46. Ponte).

SR: König (65. Buček) - Zeman, Karhan, Šuchančok, Varga (54. Timko)- Bališ, Demo (73. Talda), Dzúrik (60. Babnič), Greško - Sz. Németh, Janočko (60. P. Németh).

Domáci začali generálku na víkendovú bundesligu aj bez piatich hráčov stabilného kádra (Nowotny, Kirsten, Živkovič, Lucio, Placente) tlakom a už v 5. minúte Kovač umiestnenou strelou ľavou nohou otvoril skóre stretnutia. Bayer sa vyznačoval kombinačnou hrou s dobrým pohybom, na čo tréner Berti Vogts pred zápasom kládol dôraz. Napriek tomu hrozili slovenskí futbalisti neustále nebezpečnými kontrami a Szilárd Németh v 16. minúte vyrovnal na 1:1. Aj v ďalšom priebehu sa hralo predovšetkým ofenzívne, z čoho rezultovali šance na oboch stranách. V dobrých príležitostiach sa ocitli Ballack a Ramelow na jednej a Sz. Németh s Janočkom na druhej strane, ale stav sa menil až tesne pred prestávkou. V 43. minúte využil nepozornosť v hosťujúcej obrane Rink a nekrytý hlavičkoval do Königovej siete. Hneď po zmene strán to bol opäť Rink, ktorý zvýšil už na dvojgólový rozdiel a Slovákom nepomáhali ani zmeny v zostave. Domáci pôsobili agresívnejšie a rozohratejšie a loptu mali častejšie na kopačkách. Napriek tomu mohol znížiť opäť Sz. Németh, ale hlavou trafil v 70. minúte iba žrď súperovej bránky. Osem minút pred koncom zavŕšil jasné víťazstvo nemeckého tímu zblízka Bulhar Berbatov, ďalšia zo zimných posíl Bayeru.

Mikuláš Tarči, generálny sekretár SFZ: "Konečný výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku. V prvom polčase sme ešte podali celkom kvalitný výkon, po zmene strán to už bolo z našej strany podstatne horšie. Chýbala nám súhra v strede poľa a málo aktívni sme boli vo finálnej fáze pri zakončení. Škoda nevyužitej šance Szilárda Németha, ktorý mohol zdramatizovať záver, ale z dobrej pozície trafil iba žrď súperovej svätyne. Leverkusen potom ešte raz gólovo kontroval na konečné víťazstvo rozdielom triedy."