Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Slovenského fanúšika prepustili na kauciu, čaká ho však súd v ČR

TASR|23. feb 2001 o 01:09

Praha 22. februára (TASR) - Slovenského futbalového fanúšika, ktorého spolu s nemenovaným mladíkom z Moravy zadržala v pondelok česká polícia v súvislosti s napadnutím príslušníkov štátneho zboru, prepustili v utorok na kauciu, no naďalej mu hrozí päť rok

ov väzenia. Jeho priateľ z Brna zostal zatiaľ naďalej vo väzbe.

Hovorkyňa rokycanskej polície Jolana Číhová uviedla, že za 22-ročného Slováka zaplatil kauciu vo výške 50.000 korún jeho brat, ktorý zároveň podpísal záruku. Mladý muž ešte vo štvrtok pravdepodobne opustí územie Českej republiky.
Na 22-ročného Bratislavčana a 20-ročného rodáka z Brna bola v stredu uvalená väzba. Obaja muži sú obvinení z trestného činu výtržníctva a útoku na verejného činiteľa po pondelkových výtržnostiach v Svojkoviciach, okres Rokycany.
Mladíkov zadržala polícia po bitke medzi políciou a futbalovými fanúšikmi, ktorí sa vybrali na zápas do Prahy. Pri potýčkach boli zranení štyria príslušníci českej polície, jeden z nich má zlomený nos. Hlavnými aktérmi násilností boli členovia brnianskeho klubu futbalových fanúšikov hooligans, ktorých prišli podporiť aj ich kolegovia zo Slovenska.

Podľa policajných informácií v pondelok z Brna vypravili autobus s moravskými a slovenskými fanúšikmi, ktorí sa vybrali na futbalový zápas v Prahe. Keďže mali ešte dosť času, rozhodli sa zastaviť v Plzni na futbalovom zápase. Cestou si však urobili zastávku na benzínovej čerpacej stanici Esso v Rudnej, kde ukradli niekoľko fliaš alkoholu. Polícia v Rudnej na incident upozornila svojich kolegov v Svojkoviciach. Polícia autobus zastavila a na parkovisku pred diaľničným oddelením v Svojkoviciach sa odohrala bitka medzi silne podnapitými fanúšikmi a políciou.