Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dve slovenské reprezentantky bez dovolenia opustili tím, dostali dištanc

Mária Mikolajová (Autor: TASR)
SITA|Publikované 20. apr 2018 o 21:21

Mikolajová a Šurnovská boli vylúčené zo slovenskej reprezentácie do 31. decembra 2018.

BRATISLAVA. Slovenské futbalistky Mária Mikolajová a Martina Šurnovská sú vylúčené zo slovenskej reprezentácie do konca tohto kalendárneho roka.

"Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zobrala na vedomie stanovisko menovaných a za porušenie Štatútu reprezentanta Slovenskej republiky im uložila disciplinárnu sankciu - vylúčenie z reprezentácie do 31. decembra 2018," informuje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu na margo rozhodnutia DK SFZ.

Nový tréner slovenskej reprezentácie žien Ivan Hucko nominoval spomenuté hráčky na aprílový zápas v Írsku (1:2) v rámci 3. skupiny kvalifikácie o postup na MS 2019 do Francúzska.

Obe nastúpili 6. 4. v Dubline v základnej zostave, Mikolajová odohrala 89 minút, Šurnovská 83 minút.

Po návrate na Slovensko sa avizovane presunuli k tímu SR do 19 rokov, kde figurovali v nominácii na domáci turnaj 2. skupiny (3. - 9. 4.) v rámci záverečnej II. fázy kvalifikácie (Elite Round) o postup na júlové majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Švajčiarska.

Mikolajová so Šurnovskou mali byť k dispozícii 9. apríla na posledné tretie vystúpenie mladých Sloveniek na turnaji v Senci proti izraelskej "devätnástke" (výsledok 0:0), napokon sa tak nestalo.

"Hráčky mali tím posilniť a pomôcť mu v záverečnom stretnutí skupiny proti Izraelu. Napokon sa však neobjavili v zápasovej nominácii. Reprezentantky bez dovolenia opustili reprezentačný zraz, čím porušili štatút reprezentanta," uvádza ďalej oficiálny web SFZ.

Zverenky trénera Branislava Petroviča obsadili na podujatí posledné 4. miesto s jediným bodom a bez streleného gólu (skóre 0:14), pred spomenutým bezgólovým súbojom s izraelskými vrstovníčkami v predchádzajúcich dvoch stretnutiach tiež na ihrisku v Senci podľahli vysoko Nemkám (0:8) i Angličankám (0:6).

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.