Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Futbal: Slovenská dvadsaťjednotka v kvalifikačnej generálke proti Tunisku

TASR|13. feb 2001 o 12:33

Bratislava 13. februára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov absolvuje šestnásť dní pre úvodným kvalifikačným zápasom jari o postup na ME 2002 s Tureckom (23. marca 2001) poslednú generálku proti Tunisku. Na oficiálne stretnutie dvadsaťj

ednotiek v hlavnom meste Tunise (7. marca 2001) počíta tréner Stanislav Griga so šestnásťčlenným kádrom.

"Zápas je už oficiálne schválený a s vybratým súperom sme spokojní. Hladali sme mužstvo hrajúce v približne rovnakých klimatických podmienkach, aké sú v Turecku a to sa nám podarilo. Do Turecka pocestujeme so šestnástimi hráčmi, naopak chýbať budú Marek Petruš, ktorý hrá zápas so Spartou i účastníci televízneho stretnutia Inter - Trnava. Začína súťaž aj v Rusku, takže otázny je aj príchod Dovičoviča," povedal tréner Griga, ktorý dodal: "Sledujeme stále okolo 30 hráčov, z ktorých teraz dostanú priestor aj tí čo boli napríklad zranení. O kostre mužstva už predstavu mám, no každý post sa snažíme obsadiť dvoma hráčmi."

Slovenská seniorská reprezentácia zohrá svoju generálku na jarnú časť kvalifikácie o postup na MS 2002 proti Turecku (24. marca) tiež na severe afrického kontinentu, 27. februára v Tunise proti domácemu Tunisku.