Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Futbal: Slovenská dvadsaťjednotka rozdrvila cyperského ligistu

TASR|29. jan 2001 o 18:42

Paphos 29. januára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov rozdrvila vo svojom druhom stretnutí na hernom sústredení na Cypre tamojšieho prvoligistu AEP Paphos vysoko 6:0.

Mimoriadne sa darilo najmä strelecky disponovanému Vittekovi, ktorý sa už v prvom polčase blysol hetrikom. Mladí Slováci nastúpili v zostave už aj s legionárom Krškom. Najbližšie sa zverenci trénera Stanislava Grigu stretnú v stredu v Episkopiane s Partizanom Belehrad.

AEP Paphos - Slovensko 21 0:6 (0:4)

Góly: 6. a 82. Obžera, 28., 32. a 44. Vittek, 65. Kubala. Rozhodoval Ioanu (Cyp.), 100 divákov.

Zostava SR 21: Kelemen - M. Petráš (62. Čišovský), Koňušík, Zábavník - Trhančík, Sedlák (62. Borbély), Krško, Kubala, P. Petráš - Vittek (46. Oravec), Obžera

Prevaha slovenského tímu bola zjavná od úvodných minút a už v 6. minúte nalomil defenzívnu hradbu súpera prvým gólom Obžera. Ďalšie šance hostí síce zostali nevyužité, ale v záverečnej štvrťhodine prvého dejstva prišli veľké chvíle Vitteka, ktorý v tomto časovom úseku dosiahol tri góly. Zdecimovaný súper sa nezmohol na výraznejší odpor, Slováci predčili súpera v pohybe i organizácii hry aj po zmene strán. Od ešte výraznejšej prehry zachránil momentálne deviaty tím domácej ligy iba slušný výkon brankára a chýbajúca dôslednosť pri realizácii ďalších gólových šancí na strane slovenského tímu. Napriek tomu ešte Kubala a Obžera v druhom polčase zvýšili náskok reprezentácie na šesťgólový rozdiel. V bránke "grigovcov" dostal tentoraz prednosť Kelemen, ale veľa práce v stretnutí nemal.

Dušan Huňady, technický vedúci SR 21: "Rozdiel v porovnaní s našim prvým súperom bol značný, tentoraz sme mali stálu prevahu v prvom i v druhom polčase. Rýchlo sme získali vedenie a psychickú výhodu sme si udržali počas celého zápasu. Tréner Griga dal príležitosť ďalším hráčom, ktorí potvrdili, že s nimi treba počítať."