Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbal: Slovanisti chcú s novými posilami naháňať Inter

TASR|12. jan 2001 o 12:33

Bratislava 12. januára (TASR) - Tréner futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Stanislav Jarábek očakáva od nových zimných posíl, že pomôžu mužstvu výrazne v boji o titul s Interom. Belasí v piatok oficiálne predstavili štyroch nových hráčov, u ktorých okr

em Radima Nečasa (prišiel zo Slavie Praha), Ladislava Onofreja a Mariána Kelemena (obaja prišli z 1. FC Košice) ešte úplne nedoriešili prestup Vladimíra Bednára z Tatrana Prešov.

"Prirodzene, že by sme nerobili takéto nákupy, pokiaľ by sme hráčov s takýmito kvalitami nepotrebovali. Už počas prvých desiatich dní zimnej prípravy máme šesť maródov, nie všetci zvládnu náročnú prípravu. Verím, že noví hráči sa postupne presadia v mužstve, pretože v jarnej časti chceme naháňať Inter," povedal tréner Jarábek na adresu nových posíl a dodal: "Potrebujeme najmä hráčov na kraj zálohy, kde s výrazne zvýši konkurencia. Čo sa týka Nečasa, je to môj zverenec ešte z bývalej reprezentácie Česko-Slovenska do 21 rokov. Poznám jeho kvality i prednosti. Verím, že motiváciu, ktorú v Slavii trochu stratil, opäť nájde v novom pôsobisku."

Najväčšie očakávania na Tehelnom poli sa vkladajú do skúseného 31-ročného stredopoliara Radima Nečasa, ktorý prestúpil k belasým za 3 milióny českých korún, a na trávnik vybehne s číslom 20 na drese: "Ponuka zo Slovana ma veľmi potešila, bola rýchla a konkrétna. Čo sa týka motivácie, tá Slovanu nikdy nechýbala a vždy hrával o tie najvyššie miesta," povedal bývalý čs. reprezentant, ktorý po kritike v českých médiach na jeho údajnú pomalú rozohrávku dodal: "Nerád sa vyjadrujem k podobným kritikám. Diváci a fanúšikovia, ktorí sa prídu na Slovan pozrieť, budú môcť moju hru pozorne sledovať a posúdiť."

Vladimír Bednár: "Pôvodne som mal prestúpiť do Sturmu, ale som rád, že som v Slovane. Chcem potvrdiť aj v Slovane svoju stúpajúcu výkonnosť, a to v zápasoch o titul i v európskych pohároch."

Ladislav Onofrej: "Verím, že tento prestup mi pomôže v mojej futbalovej kariére a ja zase pomôžem Slovanu k ďalším úspechom."

Marián Kelemen: "Ponuka zo Slovana vždy poteší, tá sa zvyčajne neodmieta. Je to pre mňa veľká výzva a o svoje miesto sa chcem športovo pobiť."