Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Slovan sa posilnil, no zloženie obrany hlavolamom i pre trénera Jarábka

TASR|21. feb 2001 o 19:41

Bratislava 21. februára (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava, ktorí po jesennej časti Marssuperligy strácajú na vedúci AŠK Inter sedem bodov, absolvovali v zimnej príprave tri sústredenia a pred druhou časťou súťaže doplnili káder ôsmi noví hráči. Nap

riek tomu, trénera belasých Stanislava Jarábka trápi pred úvodným zápasom jari proti Ružomberku zloženie obrannej formácie.

"So začiatkom prípravy a sústredením v Piešťanoch som spokojný, no v Blšanoch nemohli pre chorobu i zranenia hrať ani trénovať viacerí hráči. Navyše, sme v Čechách odohrali zápasy na neregulárnych, zmrznutých terénoch a tak sme všetko doháňali na Cypre. Najväčšie problémy mi robí zloženie obrannej formácie, ktoré nepoznám ani tri dni pred začiatkom jarnej súťaže. Zranení sú momentálne Soboňa, Onofrej a Kriss je po operácii kolena," povedal tréner Jarábek, ktorý k hráčskemu pohybu v mužstve dodal: "V relatívne krátkom časovom období odišli z klubu Varga, Bališ, Timko a Soboňa je už dlhodobo zranený. Rozpadla sa nám vlastne celá obranná formácia a to ešte neviem, či v sobotňajšom stretnutí budem mať k dispozícii Tittela. Napriek tomu chceme popreháňať na čele tabuľky Inter a veľmi dôležitý preto bude úvodný zápas. V minulom ročníku sme začali víťazstvom 6:0 nad Prešovom a potom ťahali šnúru 32 ligových zápasov bez prehry. Bol by som veľmi rád, keby sme sa opäť dostali do takej psychickej a hernej pohody."

Na Tehelné pole prestúpili Marián Kelemen, Ladislav Onofrej (obaja 1.FC Košice), Radim Nečas (Slavia Praha), Vladimír Bednár (Tatran Prešov), Omer Damianovici (CFR Temešvár), Dušan Tittel (Omonia Nikozia), Eduard Hrnčár (FC Nitra) a na hosťovanie sa zo španielskeho CD Tenerife vrátil do Slovana Samuel Slovák. Opačným smerom odišli Milan Timko do tureckého Kocaelilsporu (hosťovanie), Jozef Pukalovič do Koby Senec (hosťovanie) a Branislavovi Fodrekovi skončila ZVS.

Na súpiske belasých pre jarnú časť Mars superligy figurujú aj Ján Šlahor a Tibor Jančula, ktorí sú v týchto dňoch na skusoch s ruským resp. americkým tímom.

"O Šlahorovi, Jančulovi sa rozhodne v najbližších dňoch. Šlahor odohral na sústredení v Portugalsku zápas, ktorý sa však uskutočnil za veľmi zlých poveternostných podmienok a vedenie klubu ho chce vidieť v akcii ešte raz. Jančula nemal zo zápasu, ktorý odohral dobrý pocit, v oboch prípadoch budeme vedieť definitívu do štvrtka. Čo sa týka Tittela, odišiel dotiahnuť osobné podmienky odchodu z Omonie s vedením klubu a vo švrtok večer sa vracia na Slovensko," dodal na vysvetlenie generálny riaditeľ Roman Dubeň.

Káder mužstva:

branári: Tomáš Bernady, Marián Černý, Marián Kelemen

obrancovia: Ladislav Kozmer, Miloš Soboňa, Dušan Tittel, Maroš Puchner, Ladislav Pecko, Pavol Mikulec, Eduard Hrnčár

stredopoliari: Vladimír Bednár, Michal Pančík, Pavol Sedlák, Erik Ježík, Arpád Gögh, Samuel Slovák, Norbert Hrnčár, Radim Nečas, Omer Damianovici, Ladislav Onofrej

útočníci: Tibor Jančula, Miroslav Kriss, Ján Šlahor, Róbert Vittek, Ľubomír Meszároš