Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Futbal: Slovan sa nedohodol s tureckým Kocaelisporom na prestupe Timka

TASR|31. jan 2001 o 00:11

Istanbul 30. januára (TASR) - Predstavitelia slovenského prvoligového futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa nedohodli so zástupcami tureckého Kocaelisporu na prestupe reprezentačného obrancu Milana Timka.

Podľa slov generálneho riaditeľa ŠK Slovan Romana Dubeňa tak existuje reálna možnosť, že dvadsaťosemročný hráč odohrá jarnú časť v belasom drese. Timko sa so Slovanom platný kontrakt do konca prebiehajúcej sezóny.

"Predstavitelia Kocaelisporu mali záujem podpísať s Timkom jeden a poloročný kontrakt, pripúšťali však aj polročné hosťovanie s následnou opciou. I keď sme dospeli k dohode ohľadne výšky odstupného, tureckí partneri trvali na tom, že za Timka zaplatia v splátkach, s čím sme zásadne nesúhlasili, pretože táto alternatíva neposkytuje dostatočné záruky. Prestupový termín v Turecku končí 31. januára, takže je zrejmé, že Milan do krajiny polmesiaca teraz nepôjde. Hoci má ešte nejaké ponuky, je dosť možné, že jarnú časť odohrá v drese Slovana," povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň.