Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal: Slovan prehral v príprave so Slaviou 0:3

TASR|19. jan 2001 o 18:43

Blšany 19. januára (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v úvodnom prípravnom stretnutí v rámci zimného sústredenia v Blšanoch s českým vicemajstrom Slaviou Praha gólmi Kuku, Zelenku a Vladyku vysoko 0:3.

V utorok 23. januára o 14.00 h nastúpi Slovan v ďalšom prípravnom zápase takisto v Blšanoch proti domácemu tímu FK Chmel.

Slavia Praha - Slovan Bratislava 3:0 (2:0) Góly: 26. Kuka, 31. Zelenka, 66. Vladyka.

Zostava Slovana: Bernady - Kozmer (46. Damijanovič), M. Timko, Puchner - Kriss, Sedlák, N. Hrnčár, Nečas, Ježík (46. Gögh) - Witek, Onofrej (70. Mikulec).

Belasí nastúpili na stretnutie proti Slavii bez viacerých zranených hráčov základnej zostavy, no s novou akvizíciou Nečasom. V strede poľa vyskúšal tréner Stanislav Jarábek aj rumunského futbalistu z druholigového Temešváru Damijanoviča, ktorý v 46. minúte striedal Kozmera. Slavia mala počas stretnutia miernu územnú prevahu a základ svojho víťazstva položila už do prestávky, keď najskôr Kuka v 26. minúte obstrelil brankára Bernadyho a v 31. minúte Zelenka pohotovo zvýšil na 2:0. Po zmene strán zvýraznil víťazstvo zošívaných v 66. minúte strelou z priameho kopu Vladyka.

Hlas trénera ŠK Slovan Stanislava Jarábka: "Zápas sa hral na zamrznutom, ale inak dobrom teréne. Hlavným momentom, ktorý ovplyvnil výsledok stretnutia bola skutočnosť, že rozhodca dovolil zošívaným nastúpiť s kolíkmi na kopačkách. Oni ich mali, my nie. Vdaka tejto výhode sa futbalisti Slavie neporovnateľne lepšie pohybovali po ihrisku ako naši hráči. V našom mužstve hral výborne Nečas, ktorý bol motorom našich akcií."