Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Slovan chce Demijanoviča, skúša Babiča a de Ornelasa, Šlahor do Ruska

TASR|16. jan 2001 o 08:26

Bratislava 15. januára (TASR) - Už vo štvrtok odcestujú futbalisti ŠK Slovan na obľúbenejšiu časť zimnej prípravy, ktorou bude herné sústredenie v Blšanoch. Stanislav Jarábek, tréner belasých, ktorí v Čechách zohrajú aj tri prípravné stretnutia so Slaviou

Praha (19.1.), FK Chmel Blšany (23.1.) a Kladnom (25.1.), ešte nemá celkom jasno v otázke zloženia hráčskeho kádra.

"Na Tehelnom poli máme v týchto dňoch skutočne rušno. My máme záujem o viacerých hráčov a rovnako odpovedáme na dopyt po našich futbalistoch," uviedol generálny riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň, ktorý k aktuálnej situácii na Tehelnom poli dodal: "O Šlahora prejavil na základe jeho výkonov na olympiáde záujem ruský vicemajster Lokomotiv Moskva a 20. januára odcestuje na ich sústredenie do Portugalska. V prípade Soboňu a Timka nie je nové nič konkrétne, no myslím, že minimálne jeden z dvojice týchto hráčov odíde. Čo sa týka nových posíl, na dobrej ceste je prestup rumunského futbalistu Omera Damijanoviča, ktorý nás príjemne prekvapil. Už sme podali žiadosť na Slovenský futbalový zväz, aby vyžiadal súhlas od druholigového rumunského klubu z Temešváru. Je to perspektívny futbalista, s ktorým chceme podpísať zmluvu minimálne na dve celé sezóny. Momentálne skúšame aj ďalších legionárov, Venezuelčana Fernanda de Ornelasa s Juhoslovana Mirka Babiča. Je možné, že na sústredenie do Blšian pôjdu s mužstvom všetci traja noví hráči."

Trénera Jarábka však trápi súčasný zdravotný stav niektorých hráčov. "Ježík a Gögh začali trénovať, no Jančula, Soboňa, Škrteľ ani Meszároš nie sú úplne fit a tak je otázne, kto z nich pôjde na sústredenie do Blšian. Navyše zdravotné problémy má aj Pavol Sedlák a v pondelok na tréningu si podvrtol členok Pančík. Čo sa týka nových hráčov, všetko je otvorené, možno pôjdu na sústredenie s nami všetci traja. Mladý Rumun ma príjemne prekvapil, Juhoslovan Babič hrá na poste stopéra a svojim herným prejavom i pohybom mi pripomína Zsolta Hornyáka. V prípade Venezuelčana je ešte priskoro hodnotiť, naše zmrznuté terény mu príliš nevyhovujú, treba mu dať čas na aklimatizáciu," dodal tréner belasých.