Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Slovák sa bude súdiť so Španielskym futbalovým zväzom

TASR|8. feb 2001 o 02:28

Tenerife 7. februára (TASR) - Slovenský futbalový stredopoliar a hráč španielskeho klubu CD Tenerife Samuel Slovák sa po vzore mnohých európskych futbalistov bude súdiť so Španielskym futbalovým zväzom ohľadne priznania štatútu hráča z Európskej únie.

Do vyriešenia prípadu chce ako je už dávnejšie známe, obliekať dres Slovanu Bratislava. Odchovanec belasých nefiguruje na súpiske španielskeho druholigistu ani v jarnej časti a tak o neho prejavil Slovan v minulých týždňoch eminentný záujem.

"Veľmi sa mi do súdenia nechcelo, no konzultoval som tento krok i s vedením Tenerife a vlastne oni ma k tomu dotlačili," vyjadril sa Slovák a dodal: "Odhadujem, že to bude trvať asi tak tri mesiace a za Tenerife už do konca sezóny hrať nebudem. S klubom som sa teda dohodol, že bude pre obe strany lepšie, keď odídem na hosťovanie do Slovana. Rád by som za Slovan hral a snažím sa, aby klub nemal s mojím pôsobením výdaje," dodal dvadsaťpäťročný ofenzívny záložník.

V prípade úspechu pri súde by Slovák nasledoval príklad niekoľkých ďalších futbalistov pôsobiacich v Španielsku, ako sú napríklad Rus Karpin, či Čech Kouba. Tí so svojimi civilnými žalobami uspeli a odvtedy nie sú považovaní za hráčov mimo Európskej únie, ktorých môže mať každý španielsky klub na súpiske celkovo päť.