Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Futbal: Slováci za kvalifikačnou generálkou na africký kontinent

TASR|9. jan 2001 o 23:18

Bratislava 9. januára (TASR) - Prvým súperom slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorá úspešne vstúpila do kvalifikačného cyklu o postup na majstrovstvá sveta 2OO2 v Japonsku a Kórejskej republike, bude v roku 2001 nemecký bundesligista Bayer Leverkusen.

Stretnutie s nemeckým klubom, ktorého dres ešte v minulej sezóne obliekal aj Vratislav Greško, sa uskutoční 23. januára na štadióne farmaceutov. V štádiu vybavovania sú aj ďalšie zápasy, generálku na prvý kvalifikačný zápas tohto roka, ktorý je na programe 24. marca v Turecku, absolvujú Slováci 27. februára na africkom kontinente proti Alžírsku.

" Zájazd do Južnej Ameriky sme zrušili, pretože viacerí legionári by spoločne s kvalifikačnými zápasmi vyčerpali kvótu na uvoľnenie pre reprezentačné účely. Preto tréner Adamec uvažuje o kratších sústredeniach, v rámci ktorých chceme zohrať niekoľko medzištátnych, respektíve medzinárodných zápasov. Stretnutia v Leverkusene proti Bayeru (23. januára) a generálka na kvalifikáciu v Alžíri (27. februára) sú už obojstranne potvrdené. Radi by sme zohrali aj ďalšie zápasy medzi oboma dátumami v okolí krajín Beneluxu, s reprezentáciami, prípadne kvalitnými klubmi," informoval čerstvý generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Mikuláš Tarči.

Tréner Adamec plánuje v spomínaných stretnutiach nominovať aj legionárov, ako však bude vyzerať slovenská reprezentácia v oboch zápasoch, je otázne.

"Samozrejme, že zavoláme aj legionárov. Oslovíme ich čo najviac, no ako bude vyzerať konečná nominácia na tieto zápasy, je aj pre mňa zatiaľ otázkou," vysvetlil tréner slovenskej reprezentácie, ktorý čaká na svojho nového asistenta po súčasnom kormidelníkovi ODu Trenčín Antonovi Dragúňovi.