Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Futbal: Šesť zmien v nominácii na Alžírsko, Kratochvíla nahradil Hornyák

TASR|25. feb 2001 o 09:42

Bratislava 25. februára (TASR) - Poslednou šiestou zmenou v nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jozefa Adamca na úvodný medzištátny zápas roku 2001 proti Alžírsku (27. februára v Alžíri), je povolanie Zsolta Hornyáka AŠK Inter namiesto z

raneného klubového spoluhráča Romana Kratochvíla. Z nominácie na poslednú generálku pred kvalifikačným stretnutím o postup na MS 2002 s Tureckom (24. marca v Istanbule) už skôr vypadli pre zranenie Stanislav Varga (AFC Sunderland), Igor Bališ (West Bromwich Albion), Marián Zeman (Vittese Arnhem), Vladimír Janočko (Škoda Xanthi) a Milan Timko (Kocaelispor), pričom spomínanú päticu nahradili v Adamcovom kádri okrem Hornyáka aj Vladimír Leitner (FK Teplice), Jozef Valachovič (Slovan Liberec), Ladislav Pecko (ŠK Slovan) Marek Ujlaky (Spartak Trnava).

"Nanešťastie sa nám zranenia nevyhýbajú. Kratochvíl mi oznámil, že v ligovom stretnutí s Púchovom si natiahol triesla a nemalo by význam ho ťahať do Alžírska. Na jeho miesto sme donominovali Zsolta Hornyáka, ktorý je vlastne už šiestou zmenou v nominácii," povedal tréner Adamec, ktorému sa na nedeľňajšom zraze v Bratislave hlásila prvá dvanásťčlenná časť nominovaných hráčov, zložená z futbalistov slovenskej a českej ligy.

"Budeme musieť opäť trocha improvizovať, v našom prípade sa nedá hovoriť o užšej nominácii, ale skôr širšej. Napriek tomu, že budeme plátať diery najmä po Vargovi a Timkovi, zostáva náš cieľ nezmenený. V podobných klimatických podmienkach, aké budú v Turecku, si chceme napriek zmenám v nominácii osvojiť hlavne disciplinovaný herný systém. Výsledok síce nie je najdôležitejší, no v prvom medzištátnom stretnutí v roku určite nechceme prehrať," dodal tréner slovenskej reprezentácie, ktorú doplní ešte šesť pozvaných legionárov.

Reprezentanti s legionárskymi povinnosťami Miroslav König (FC Bazilej), Igor Demo (Borussia Monchengladbach) a Róbert Tomaschek (Heart of Midlothian) sa pripoja k výprave pri medzipristátí v Paríži, priamo do Alžíra pricestujú po vlastnej osi Peter Buček (Škoda Xanthi), Miroslav Karhan (Besiktas Istanbul). Vratislava Greška (Inter Miláno) na sever Afriky dopraví súkromné lietadlo milánskeho Interu.

Podobne ako slovenský tím mali zraz v nedeľu aj futbalisti Alžírska, na ktorý pozval tréner severoafrického tímu Abdelghani Djadaoui 21 hráčov. Oporami Alžírska, pre ktoré je súboj so Slovenskom generálkou na kvalifikáciu proti Egyptu (9. marca v Káhire), sú najmä legionári z francúzskej ligy Ali Benarbia (Paríž St. Germain) Abdelhafid Tasfaout (EA Guingamp), Djamel Belmadi (Olympique Marseille), Adjaout (CS Sedan-Ardennes) a Farid Ghazi (AC Troyes).

Z Viedne odleteli slovenskí reprezentanti do Alžírska, návrat je naplánovaný na 28. februára.