Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbal: S Ujlakym sa na Slovensko vracia aj Gomes, Brazílčan do Ružomberka

TASR|14. feb 2001 o 14:36

Drnovice 24. januára (TASR) - O bývalého futbalového útočníka Slovana Bratislava a Spartaka Trnava, momentálne v službách účastníka českej Gambrinus ligy FK Drnovice, Fabia Gomesa, prejavil záujem marsuperligový tím MŠK SCP Ružomberok. S polročným hosťova

ním brazílskeho útočníka súhlasili oba kluby i hráč a k definitívnej dohode, by malo dôjsť v najbližších dňoch.

"Rokovali sme o možnom hosťovaní Gomesa v Ružomberku. V zásade sme sa všetci dohodli, no Gomesov príchod do Ružomberka musí byť aj v súlade s predpismi SFZ," povedal medzinárodný manažér Ružomberku Vendelín Kniha.

Gomesovej výkonnosti zrejme neprospela šesťtýždňová zimná dovolenka v rodnej Brazílii. Do prípravy Drnovíc sa zapojil ako vôbec posledný zo všetkých prvoligových hráčov v Česku.

"Oslovili nás funkcionári MŠK, ktorému chýbajú kvalitní útočníci. Uskutočnilo sa rokovanie medzi prezidentmi oboch klubov Milanom Bezákom z SCP a Janom Gotttvaldom. Malo by sa jednať o hosťovanie do konca tohto ročníka, chceme, aby sa Gomes v lete vrátil do Drnovíc," vyjadril sa športový riaditeľ FK Drnovice Ivan Kopecký a pokračoval: " Fabio je síce ostrieľaný hráč, no u nás strelecky sklamal, čo vážne ohrozilo jeho miesto v základnej zostave. Po návrate z Brazílie, kde po skončení jesennej časti súťaže strávil dovolenku, sa nedokázal prebojovať do základnej jedenástky, navyše má na svojom poste vážnu konkurenciu v podobe troch kvalitných útočníkov. Túto situáciu ťažko znáša, nemá trpezlivosť, samozrejme chápeme, že chce hrať. Došlo to až tak ďaleko, že medzi ním a trénerom Večeřom sa vytvorila vzájomná averzia."

Hosťovanie sa pre drnovické vedenie javí ako momentálne najschodnejší variant. "O prestupe sme sa nebavili, nám ide o to, aby Gomes v slovenskej lige hral. Potrebuje to ako soľ, vysedávanie na lavičke vo futbalovom raste nikomu neprospeje. V takom prípade verím, že si po návrate do nášho mužstva vybojuje späť miesto v zostave," dodal I. Kopecký.

Káder drnovického FK opustil pred štartom jarnej časti Gambrinus ligy aj slovenský reprezentant Marek Ujlaky, ktorý na Moravu prestúpil vlani spolu s Gomesom zo Spartaku Trnava. Ujlaky bude po neúspešnej skúške vo švajčiarskom Lugane hosťovať do konca sezóny práve v trnavskom mužstve.