Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: Rozhodca Barber uchránil Vargu od vylúčenia

TASR|14. feb 2001 o 19:25

Sunderland 14. februára (TASR) - Hlavný rozhodca sobotňajšieho stretnutia 27. kola anglickej Premier League medzi tímami AFC Sunderland a FC Liverpool (1:1) Graham Barber dodatočne priznal, že slovenskému reprezentačnému obrancovi Stanislavovi Vargovi mal

za zákrok na prenikajúceho Garyho McAllistera, po ktorom nasledoval vyrovnávajúci gól "reds" zo značky pokutového kopu, udeliť červenú kartu.

"Som presvedčený, že budem predvolaný pred komisiu Futbalovej asociácie, kde budem musieť svoj krok vysvetliť. Môže sa kľudne stať, že nebudem môcť rozhodovať zápasy v Premier League," vyjadril sa G. Barber.

Varga zastavil nedovoleným spôsobom McAllistera v 77. minúte, keď jeho tím viedol nad Liverpoolom 1:0 a rysovala sa šanca zvíťaziť nad FC na Stadium of Light po prvý raz za posledných 43 rokov. Opora výberu trénera Jozefa Adamca, ktorá by nemala chýbať v prípravnom stretnutí Slovenska v Alžíri proti reprezentácii Alžírska (27. februára) si za svoj zákrok, ktorý sa stal evidentne pred šestnástkou, vykoledoval iba žltú kartu.