Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Futbal: Rosický je pripravený dokázať oprávnenosť svojej ceny

TASR|4. okt 2001 o 00:00

Frankfurt 11. januára (TASR) - Český futbalový stredopoliar Tomáš Rosický, ktorý v utorok podpísal šesťročnú zmluvu s nemeckým klubom Borussia Dortmund za rekordných 25 miliónov mariek, vyhlásil, že je pripravený v Borussii dokázať cenu svoju prestupu, kt

tomáš rosický

orá znamená najvyššiu prestupovú čiatsku v nemeckej bundeslige.

"Keď som sa dozvedel cenu svojho prestupu, veľmi ma to rozrušilo," povedal magazínu Kicker 20-ročný talent českého futbalu, ktorý len pred dvoma rokmi prišiel do pražskej Sparty. "Strach však nemám. Najprv si musím zvykúť na nové prostredie, preto so mnou idú na začiatok do Dortmundu aj moji rodičia," povedal ďalej Rosický.

Dortmund sa momentálne nachádza na tretej priečke bundesligovej tabuľky, len bod za vedúcim Bayernom Mníchov, čo sa Rosickému veľmi pozdáva. "So Spartou som bol zvyknutý hrať o titul a o to isté sa budem snažiť aj v Dortmunde. Keď pozriem na tabuľku, mohlo by tak byť už tento rok," povedal.

Rosický debutoval v najvyššej českej súťaži ako 16-ročný a reprezentoval Českú republiku na minuloročných ME v Belgicku a Holandsku. Záujem mali okrem Dortmundu aj Bayern Mníchov a FC Liverpool. "Bayern a Liverpool chceli so mnou podpísať zmluvu až od budúcej sezóny, Dortmund mi ju ponúkol okamžite," komentoval Rosický svoje konanie pri výbere klubu. "Bayern sa so Spartou nevedel dohodnúť na cene. To už nie je moja chyba, s tým už ja nič nenarobím," dodal.