Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Futbal: Remízu Slovenska v Alžírsku zachraňoval Szilárd Németh

TASR|28. feb 2001 o 03:36

Alžír 27. februára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia remizovala v prípravnom medzištátnom stretnutí v Alžíri s domácim mužstvom Alžírska 1:1.

Zverenci trénera Jozefa Adamca prehrávali v generálke na kvalifikáciu v Turecku (24. marca) od úvodu gólom Bourahliho, po výraznej prevahe v druhom polčase sa o vyrovnanie postaral Szilárd Németh.

Alžírsko - Slovensko 1:1 (1:0)
Góly: 5. Bourahli - 60. Sz. Németh. Rozhodoval: Zekrini (Alžírsko), ŽK: Meniri - Demo, Ujlaky, Valachovič, 21.500 divákov.
Alžírsko: Boughrara - Raho, Drioueche, Meniri, Haddouv - Belbey, Mamouni (70. Boudjakdji), Bourahli (65. Djabelkheir), Dziri (90. Bouaicha) - Mecabih, Tasfaout
SR: König (63. Buček) - Pecko (63. P. Németh), Šuchančok, Valachovič, Labant (90. Hornyák)- Dzúrik (87. Ujlaky), Tomaschek, Demo (63. Babnič), Karhan (63. Meszároš), Greško - Sz. Németh
Na národnom štadióne 5. júla začali domáci aktívne, najskôr mal šancu Dziri a už na začiatku úvodnej päťminútovky sa gólovo presadil Bourahli. To na pár minút zobralo vietor z plachát slovenskej ekipe, ktorú sa v strede poľa snažil dirigovať Demo. Potom však hostia prevzali iniciatívu, Demo išiel v 15. minúte sám na brankára, ale namiesto strely volil prihrávku Sz. Némethovi. Nepresné pokusy z nôh Labanta a Karhana ešte viac vyľakali Alžírčanov, ktorí sa stiahli do obrannej ulity, na čo mohli doplatiť v 37. minúte, keď Greškovu "štipľavú" strelu bravúrne zlikvidoval brankár Boughrara.

Po zmene strán pokračovala aktivita Slovákov, ktorá priniesla zaslúžené ovocie po hodine hry. Kanonier bratislavského Interu Szilárd Németh sa šikovne uvoľnil medzi dvoma brániacimi hráčmi a z uhla prestrelil ochrancu domácej svätyne. Potom Adamec urobil v zostave i v spôsobe hry niekoľko zmien, ale hostia boli naďalej lepším mužstvom. Misky váh na ich stranu mohol nakloniť Ujlaky, no ľavačkou bránku netrafil. Z ďalších ofenzívnych atakov sa už vyložená šanca nezrodila a tak boli Alžírčania radi, že uhrali aspoň remízu.

Mikuláš Tarči, vedúci mužstva SR: "Sme spokojní s predvedenou hrou, podali sme o poznanie lepší výkon ako prednedávnom v Leverkusene. Domácich sme okrem gólu prakticky k ničomu nepustili, navyše sme mohli strhnúť pri núkajúcich sa šanciach víťazstvo na našu stranu. Ani remíza však nie je výsledok na zahodenie."