Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Futbal: Prezident Prešova posunie prípad Bednár na stôl UEFA alebo FIFA

TASR|13. feb 2001 o 11:26

Bratislava 12. februára (TASR) - Zrejme ani pondelkové rozhodnutie zmierovacej komisie Slovenského futbalového zväzu, ktorá stanovila výšku odstupného za prestup stredopoliara Vladimíra Bednára z Tatrana Prešov do Slovana Bratislava, nebude definitívnou b

odkou za celou kauzou. Zatiaľ čo vedenie Slovana, ktorý je v týchto dňoch na hernom sústredení na Cypre výsledky "zmierovačky" akceptuje, prešovský klub uvažuje o postúpení celej kauzy na stôl kompetentným orgánov FIFA a UEFA.

"Nesúhlasím s postupom zmierovacej komisie ani s Bednárovym odchodom do Slovana a mám v úmysle celú záležitosť predložiť na UEFA reps. FIFA. Kompetentné orgány jednoducho nerešpektovali kontrakt medzi hráčom a rakúskym klubom Sturm Graz," povedal prezident Tatrana Vladislav Sabol.

Bednár uzavrel na sklonku minulého roka predbežnú dohodu s rakúskym účastníkom druhej fázy Ligy majstrov Sturmom Graz, kam mal odísť spoločne so svojím oddielovým spoluhráčom Petrom Hlinkom. Slovenský reprezentant do 21 rokov však napokon podpísal triapolročný kontrakt s "belasými".

"Momentálne Bednár figuruje na súpiske Slovana pre jarnú časť Mars superligy 2000/2001. O tom, či však bude skutočne figurovať na konečnej súpiske Slovana sa definítvne rozhodne až 22. februára pri schvaľovaní súpisiek na jarnú časť," povedal športový riaditeľ SFZ Vladimír Wänke.