Hviezda United zlyhala z bieleho bodu, Chelsea podľahla majstrovi

Sklamanie portugalského futbalistu Bruna Fernandesa.
Sklamanie portugalského futbalistu Bruna Fernandesa. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|25. sep 2021 o 15:38 (aktualizované 25. sep 2021 o 20:29)

Veľkokluby utrpeli prvé prehry v ligovej sezóne.

LONDÝN. Futbalisti majstrovského Manchestru City triumfovali v sobotňajšom šlágri 6. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde londýnskej Chelsea 1:0. Jediný gól strelil krátko po zmene strán Gabriel Jesus.

Zverenci Pepa Guardiolu sa bodovo dotiahli na svojho súpera, ktorému uštedrili prvú ligovú prehru v sezóne. Zároveň sa mu revanšovali aj za prehru vo finále predošlého ročníka Ligy majstrov.

Rozhodujúci moment prestížneho duelu na Stamford Bridge prišiel v 53. minúte. Jesus sa po akcii hostí po rohovom kope dostal k lopte v šestnástke, zorientoval sa proti presile protihráčov a pomedzi nich z otočky skóroval.

Trinásť bodov má na konte aj Manchester United, ktorý takisto utrpel prvú prehru. V domácom prostredí podľahol Aston Ville 0:1.

V "Divadle snov" bol dramatický najmä záver duelu. V 88. minúte skóroval po rohu Kortney Hause, ale domáci mali následne veľkú šancu na vyrovnanie. Bruno Fernandes ale z pokutového kopu prestrelil bránu.

Na čele tabuľky figuruje Liverpool, ale po sobotňajšom zápase nemohol byť tréner Jürgen Klopp spokojný. Mohamed Salah síce strelil jubilejný 100. gól v Premier League, no klub z Anfield Road iba remizoval s Brentfordom 3:3.

FC Watford remizoval doma s Newcastle United 1:1. Za domácich hral do 64. minúty slovenský stredopoliar Juraj Kucka, v zostave hostí pre zranenie opäť absentoval brankár Martin Dúbravka.

Premier League - 6. kolo:

FC Chelsea - Manchester City 0:1 (0:0)

Gól: 53. Jesus

Manchester United - Aston Villa 0:1 (0:0)

Gól: 88. Hause

FC Everton - Norwich City 2:0 (1:0)

Góly: 29. Townsend (z 11 m), 77. Doucoure

Leeds United - West Ham United 1:2 (1:0)

Góly: 19. Raphinha - 67. Firpo (vlastný), 90. Antonio

Leicester City - FC Burnley 2:2 (1:2)

Góly: 37. a 85. Vardy - 12. Vardy (vlastný), 40. Cornet

FC Watford - Newcastle United 1:1 (0:1)

Góly: 72. Sarr - 23. Longstaff

/Juraj Kucka (Watford) hral do 64. min - Martin Dúbravka (Newcastle) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Brentford FC - FC Liverpool 3:3 (1:1)

Góly: 26. Pinnock, 63. Janelt, 82. Wissa - 31. Diogo Jota, 54. M. Salah, 67. Jones

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Hviezda United zlyhala z bieleho bodu, Chelsea podľahla majstrovi