Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Futbal: Porázik koketoval s Ruskom, USA, odmietol Čínu a skončil v Dubnici

TASR|1. mar 2001 o 09:24

Dubnica 01. marca (TASR) - Bývalý futbalový reprezentant olympionik Andrej Porázik, ktorý počas zimnej prestávky koketoval s prestupom z posledného mužstva marssuperligovej tabuľky OZETA Dukla Trenčín do tímu ruského prvoligistu Krídla sovietov Samara a p

red týždňom stroskotal aj jeho transfer do kádra účastníka americkej MLS Kansasa City Wizzards, odmietol ponuku z futbalovo rýchlo sa rozvíjajúcej Číny a do konca tejto sezóny zakotvil v druholigovom FK ZŤS Dubnica nad Váhom, kde bude pôsobiť ako hráč s amatérskym štatútom.

"Andrej je kvalitný hráč, ktorý svoje prednosti ukázal v slovenskej futbalovej reprezentácii do 21 rokov i na olympiáde v Sydney. Verím, že mu zmena dresu prospeje a svojimi výkonmi pomôže nášmu tímu v úsilí o postup do mars superligy," vyjadril sa na margo Porázikovho prestupu generálny manažér FK ZŤS Dubnica Ivan Nemečkay.

Pred štartom jarnej časti Mars superligy nedali funkcionári OZETA Dukla Trenčín Porázika na súpisku, čo prezident klubu Pavol Hozlár zdôvodnil nasledovne: "Káder pre jarnú časť je uzavretý a v tíme s ním nepočítame. Hráč Porázikových kvalít musí pre mužstvo odovzdať podstatne viac a nielen o zlepšení hovoriť. V jesennej časti bol jedným z hráčov, ktorým na ihrisku chýbalo srdce a nebol očakávanou posilou."