Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Futbal: Ponuka Lokomotivu sa Šlahorovi páči, prestup je však stále otázny

TASR|6. feb 2001 o 16:42

Bratislava 6. februára (TASR) - Prestup olympijského futbalového reprezentanta a útočníka ŠK Slovan Jána Šlahora do ruského klubu Lokomotiv Moskva je stále neistý. Rýchlonohý krídelník absolvoval s moskovským klubom desať dní na hernom sústredení v Portug

alsku, no v závere ochorel a v ani jednom prípravnom stretnutí nehral. Šlahor dostal aj ďalšiu pozvánku na zápas Lokomotivu, ktorý sa predstaví 22. februára v nemeckom Stuttgarte, to už je však len dva dni pred štartom jarnej časti Mars superligy.

"K mužstvu som sa pripojil na letisku v Zürichu a spoločne sme odcestovali do Portugalska. S mužstvom som trénoval, no keď malo prísť na zápasy dostal som chrípku. So Slaviou Praha vyhral Lokomotiv 3:2 a s Viktoriou Žižkov remizoval 2:2. Ruský klub je veľmi bohatý, na sústredení skúšali viacerých hráčov. Dokonca som sa stretol aj s reprezentantom Juhoafrickej republiky, proti ktorému som hral na olympiáde. Konkurencia v mužstve je silná, na poste útočníka má klub šesť vlastných odchovancov, nedávno podpísali zmluvu s nigérijskym legionárom," povedal Šlahor, ktorý k jeho súčasnej situácii dodal: "Teraz už trénujem na Tehelnom poli a musím čakať, čo ďalej. Zmluvné podmienky, ktoré mi ponúkol môj manažér sú po finančnej stránke veľmi lukratívne, možno povedať, že ma až zaskočili. Na ďalšiu skúšku ma zavolali do Stuttgartu, je to však len dva dni pred začiatkom domácej súťaže. Zatiaľ teda sám neviem, uvidíme."