Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Futbal: Podľa Adamca bude Alžírsko ideálnou generálkou pred kvalifikáciou

TASR|22. feb 2001 o 21:22

Bratislava 22. februára (TASR) - Už v nedeľu sa stretne slovenská futbalová reprezentácia pred prvým tohtoročným oficiálnym medzištátnym stretnutím s Alžírskom. Pre trénera Jozefa Adamca bude blížiaci sa duel (v utorok 27. februára o 15.30 h v Alžíri) ide

álnou generálkou pred štartom jarnej časti kvalifikácie MS v Turecku.

"Alžírsko sa prezentuje podobným spôsobom hry ako Turci, navyše očakávame búrlivú divácku kulisu, podobnú tej, ktorá nás čaká v Istanbule. Správy o súperovi máme, vieme, že má v kádri veľa hráčov z francúzskej najvyššej súťaže a preto čakám ťažký zápas a dobrú previerku," konštatoval J. Adamec. "Na toto stretnutie som chcel nominovať najsilnejšie zloženie, žiaľ, moje predstavy opäť naštrbili zranenia niektorých hráčov," pokračoval reprezentačný kormidelník. Pre už avizované zranenia mu z kádra vypadli Stanislav Varga (AFC Sunderland), Igor Bališ (West Bromwich Albion) i Marián Zeman (Vittese Arnhem), nahradí ich trio Roman Kratochvíl (Inter Bratislava), Vladimír Leitner (FK Teplice) a Jozef Valachovič (Slovan Liberec).

Na bratislavskom zraze by sa mali objaviť zväčša hráči z domácej súťaže, König, Demo a Tomaschek sa pripoja k výprave pri medzipristátí v Paríži, priamo do Alžíra pricestujú po vlastnej osi Buček, Janočko, Karhan a Timko. Greška na sever Afriky dopraví súkromné lietadlo milánskeho Interu.