Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: Petržalka chce skončiť do 6. miesta, Lelkeš v pondelok na Slovensko

TASR|22. feb 2001 o 09:18

Bratislava 22. februára (TASR) - Futbalové mužstvo Artmedie Petržalka, ktoré prezimovalo na nelichotivej predposlednej priečke marssuperligovej tabuľky, absolvovalo prípravu pred jarnou časťou najvyššej súťaže v domácich podmienkach a spestrili ju dva krá

tke zájazdy do Rakúska a Maďarska. Po vyprofilovaní 26-členného kádra je podľa slov trénera Artmedie Dušana Galisa reálne skončiť v lige do 6. miesta.

"Do piatka zoštíhlime káder na 22 mien, s ktorými vyrukujeme do jarnej časti, v nej je konečné umiestnenie do šiesteho miesta vzhľadom na hernú kvalitu a hlavne prípravu reálne," vyjadril sa D. Galis a pokračoval: "Vedenie klubu nám vytvorilo vhodné tréningové podmienky, fyzičku sme naberali vo Vysokých Tatrách a potom v Turčianskych Tepliciach. Do mužstva prišlo niekoľko nových tvárí, ktoré vytvorili potrebné konkurenčné prostredie. Okrem dvoch, troch futbalistov, nemá nikto vyárendované miesto v základnej zostave. Chlapci si musia uvedomiť, že patria medzi štyri kluby, v ktorých sú na slovenské pomery najlepšie podmienky. S prípravou sme inak veľmi spokojní, veľmi nás ale zasiahlo ťažké zranenie Lelkeša."

Predseda správnej rady a zároveň manažér Vladimír Weiss sedel na začiatku ročníka v trénerskom kresle. "S chlapcami som nedávno ešte hrával, možno mali ku mne trochu menej rešpektu, ako by sa patrilo. Nový lodivod je uznávaným odborníkom a v klube sme s jeho prácou spokojní. Samozrejme tak ako po iné roky veríme, že jar bude úspešnejšia ako tomu bolo na jeseň. Zimná príprava prebehla podľa požiadaviek trénera Galisa a teraz už všetko závisí iba od hráčov, ako sa so svojimi súpermi popasujú," vyjadril sa V. Weiss a neobišiel ani zranenie Lelkeša a následnú operáciu počas ktorej mu odobrali obličku: "V nemocnici v Györi ho navštívili rodičia, z rany má vyvedené drenáže a jeho stav sa postupne zlepšuje. Chceme mu pomôcť hlavne pri regenerácii. Najskôr sa musí dať doporiadku po zdravotnej stránke a až potom môžeme rozmýšľať o jeho futbalovej budúcnosti. Ošetrujúci lekári zdôraznili jeho dobrú fyzickú kondíciu, ktorá je pre úspešnú rekonvalescenciu veľmi potrebná V pondelok by mal byť prevezený do niektorej z bratislavských nemocníc, zabezpečíme mu ošetrenie na špičkovej úrovni."

Vedenie Artmedie už v jeseni začalo dopĺňať káder, do ktorého prišli Kinder z Drnovíc, Sýkora z Rimavskej Soboty, Holec zo Žiliny, ktorý ale pôsobil v Bohemianse Praha, Lelkeš a Šoltis z Prešova, Bednár z Novák, Bédi a Rataj z Ružomberka. Z pravého brehu Dunaja odišli postupne Filipko, Kuna, Baliak a Orabinec. V 12 prípravných zápasoch Petržalka osemkrát vyhrala a raz remizovala, porážku utŕžila v troch stretnutiach. Najlepšími strelcami boli Lelkeš a Benčík, ktorí dali zhodne po šesť gólov.